Superonline İnternet Nakil İşleminde Ki Mağduriyet

Fuat Fuat25 Mayıs 21:04

29.04.2020 tarihinde ilk görüşmem gerçekleşti nakil işlemleri için. Görüştüğüm temsilci naklimin yapılacağı ildeki adresim de fiber alt yapısının olduğunu bu nedenle ücretimi arttırarak paketimi yükseltmek isteyip istemediğimi sordu. Uygun bularak kabul ettim ve görüşmemiz sonlandı. İlk SMS de tam bu tarihte geldi 29.04.2020 "Mevcut müşteri yalın VDSL kampanyasından evden cebe taşan kablo kampanyasına geçiş..." Aradan günler geçti TÜRKSAT ekipleri geldi bulunduğum daireye fiber internet çekilemeyeceğini söyleyip gittiler. Tekrar Turkcell Superonline müşteri hizmetleri tarafımdan defalarca arandı. Ta ki 12.05.2020 de nakil işlemimin iptal edilip tekrar VDSL şeklinde başlatılması teklifini alana dek. Dedik madem fiber olmuyor varsın olsun VDSL'geçelim maksat Superonline dan vazgeçmemek. Ama maalesef bu satırları yazarken tarih 25.05.2020 hala telefonumdan internet paylaşımı yaparak kendime internet sağlıyorum. Çok üzülerek belirtmek gerekirse müşteri temsilcileri çok iyi tembihlenmişler ucu açık cevaplar ve aynı cümleleri tekrar tekrar kurup telefon görüşmesini sonlandırmak için. Yaşadığımız şu karantina günlerin de bana yaşattıklarını her birinin tek tek yaşamasını diliyorum. 5735**84 abone numaram.

Cevaplar

profile-icon Fuat 02 Haziran 14:25

Halen hizmet sağlamayı beceremeyip tam 2 farklı kendi ekiplerini göndermelerine rağmen ve problemin kendilerinden kaynaklandığını sözlü ve gelen ekibin yazılı bir şekilde iletmesine rağmen benden cayma bedeli istedikleri gibi bir de son dönem 32 gün boyunca kullanamadığım hizmete fatura çıkartmaları terbiyesizliğin hat safhası.

profile-icon Fuat 31 Mayıs 13:11

Evet geldik tam bir ay süren sürecin sonuna. Ben ne kadar Turkcell Superonline kullanıcısı kalmaya çalıştıkça bir o kadar beni göğsümden ittiler. Sonuç 30.05.2020 de sonunda kendi ekipleri geldi ve bağlantı problemimin kendilerinden kaynaklı olduğunu ve hizmet alamadığım için cayma bedelini isteyemeyeceklerini söyledi ve gitti. Oysa şu süreçte defalarca söyledim bu hizmeti veremeyeceksen hiç uğraşmayalım diye. Pandemi döneminde bana yaşatılanları hiç unutmayacağım.

profile-icon Fuat 30 Mayıs 12:27

Müşteri temsilcileri her geçen gün kendilerini daha da geliştiriyorlar. Bugün de ücretli talep ettiğim ekibin günlerdir neden daha gelmediği sorusuna bana Konya'dan bir numara vererek cevapladılar. Anladığım şeyi yani Kayseri'de hiç Superonline bayii veya ekibi olmadığından beni Konya'ya yönlendiriyorsunuz doğrumu dediğimde evet cevabını artık gülerek kabul ettim 0332 238 88 89 bu numarayı verdiler. Neyse sonuç size ödeyeceğim 519,00 TL cayma bedeli haram olsun. Bunun belki 10 mislini harcayacağım avukatlara ama o ücreti geri söke söke alacağım.

profile-icon Fuat 29 Mayıs 16:34

.

profile-icon Fuat 29 Mayıs 16:25

Zaten çözüm oranı yüzdeleri (%10) belli ediyor kendilerini. Geri Dönüş (%100) papağan gibi aynı şeyleri tekrar edip çözüme dair 0 yaklaşım ucu açık cevaplar vs... Olunca normal sabaha kadar dönüş yapın. İnsan olan cidden kendinden utanır inanın oradan kalkar giderim Müdüriyetten biri olsam yahu arkadaş bu adamın işi neymiş 1 aydır çözememişiz diye. Merak ederim yani hiç bilemedin. Özel elektrikçi çağırdım ona ayrı para verdim daireye kadar sıkıntı yok modemde DSL WiFi internet her şey yanıyor. Olmadı aradılar servis ister misin senden kaynaklıysa şu kadar para alacağız. Dedim gel tek çözde işi verelim ne yapalım. Ona da birkaç aramam da güya gelmişler diğer birkaç aramamda daha servis ister misin? Ya birbirlerinden haberleri yok ya da geldiler gizlice baktılar dairenin içine falan bizim haberimiz yok günahlarını almayım. Neyse özetle sizin derdiniz şu müşteriyi bıktırıp taahhüt ücreti alıp şutlamak. Evet seve seve size o ücreti ödeyeceğim iptal ettirip ama gerekli makam ve merciiler de de seve seve geri alacağım. Bana bu yaşattıklarınızı Allah hepinizin başına versin. Teşekkürler Turkcell teşekkürler Superonline ailesi. Kendinize iyi bakın.

Superonline Logo Superonline 26 Mayıs 12:44

Müşterimizin Müşteri Hizmetlerine ilettiği talebine istinaden inceleme yapılmış olup, müşterimize 26.05.2020 tarihinde SMS ile bilgi verilmiştir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline

profile-icon Fuat 26 Mayıs 03:15

Hadi bakalım şimdi kaç gün bekleyeceğim çok merak ediyorum. Sizden tek beklentim sadece 2 cevaptan biri yeter ki boş beklemeyeyim. 1. Si evet biz size hizmet veremeyeceğiz başınızın çaresine bakın. 2. Si biz de sizi müşterimiz olarak kaybetmek istemiyor derhal sorununuzu çözüyoruz. Bu kadar basit. Ben neyi beklemekteyim 27 gündür böyle bir süreçte.

Superonline Logo Superonline 25 Mayıs 21:06

Değerli Müşterimiz, İlettiğiniz konu ile ilgili inceleme yaparak size bilgi vereceğiz. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 0532 532 0000 numaralı müşteri hizmetlerimizden veya Dijital Operatör uygulamamız içerisinde "Yardım- Yeni talep İlet" adımlarını seçerek iletebilir, taleplerinizin durumunu "Taleplerim" bölümünden kontrol edebilirsiniz. http://turkcell.li/doindir Saygılarımızla, Turkcell Superonline

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler