25 Mart 2015

Superonline Çözülemeyen Hız Problemi

Yaklaşık 1 buçuk ay önce Superonline dan 24 ay taahhütlü yalın internet bağlattım ve hızım o günden bu yana hep 0,3 mbps ile 0,8 mbps arasında değişiyor. Oluşturduğum arıza kayıtlarından hep iç tesisat ya da modem kaynaklı olduğu bilgisi verildi.

Arızanın giderilmesi için iç tesisatımı iki sefer kontrol ettirdim ve bir kere de modem değişikliği yaptım. En son bugün gelen bilgi ise sorunun Türk Telekom kaynaklı olduğu. Sorunun ne zaman çözülebileceği ile alakalı hiçbir bilgi verilmiyor. İptal ettirdiğimde ise kullanmadığım internetin faturalar hariç 206 TL benden taahhüt bedeli talep ediliyor. Haksız yere talep edilen bu bedeli ödemek istemiyorum.

Esra 389 Okunma

Cevaplar

  • Esra26 Mart 2015

    Superonline tarafından bana yapılan bilgilendirmede hiçbir yapıcı çözüm önerisinde bulunulmamıştır. Benden interneti varolan hız ile kullanmam söylenmiş, Turk Telekomun zamanı hiçbir şekilde belli olmayan bir tarihte, bir öngörü niteliğinde altyapıyı düzelteceği bilgisi verilmiştir. Devamlı olarak bana ADSL teknik altyapısı kendilerinin olmadığı için teknik destek veremediklerini söylenmektedir. Yani teknik destek hizmetini veremedikleri bir ürünü satıyorlar ve karşılaşılan bu tip hız probleminde ise kenara çekilip sorumlu olmadıklarını söyleyebiliyorlar. Bu şekilde aylık 59 TL ücret ödemekte olduğum internet tarifesinde 1 mbit hıza bile çıkamayan, kullanımı nerdeyse mümkün olmayan bir internet kullanımı bana mecbur kılınmaktadır. Bir kullanıcı olarak doğal talebim bu hız sorununun en kısa sürede çözülmesidir. Çözülemediği taktirde kullanamadığım, aldığım ilk günden beri hız problemi olan bu internet servis sağlayıcısından çıkmak istediğimde ise benden çok ciddi 206tl gibi bir taahhüt bedeli istenmemesidir. Kendilerinden bu hizmeti almadan önce bana hiçbir altyapı probleminden bahsetmeden, bilgilendirmeden taahhüt altına sokup servisi başlatan Superonline 'ın son derece düşük hızda verdiği bu internet ile benim gibi kullanıcıları mağdur etmesinden son derece şikayetçi olup, derhal bir çözüm önerilmesini istiyorum.

  • Superonline Temsilcisi25 Mart 2015

    Konu ile ilgili müşterimiz ile 25.03.2015 13:12 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Bağlantı problemi incelenmiş ve müşterimize bilgilendirme yapılmıştır. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

  • Superonline Temsilcisi25 Mart 2015

    Müşterimizin hız sorununun incelenmesi ve problemin giderilmesi için en kısa sürede kendisiyle iletişime geçilecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön