24 Mart 2014

Superonline Bana Özel Olan Şifremi Okuyor!

Bugün IPS olarak Superonline'a geçiş yaptım. Kablolama ve Modem bağlantılarından sonra kendime özel Kablosuz Ağ Adı ve şifresini değiştirdim. Ancak Superonline mahrem olan bu kablosuz ağ şifresini modem'den yazılım vasıtası ile okumuş olacak ki bana SMS ile bildirdi. Öğrendiğim kadarıyla modem içerisine girdiğimiz tüm şifreler Superonline sistemleri tarafından okunabiliyor.


Benim mahrem bilgim olan bu şifreyi Superonline nasıl olur da okur? Modeme uzaktan müdahale edebiliyorlarsa her türlü kişisel bilgi güvenliğini rahatlıkla ihlal ediyorlar demektir.


Bugün imzaladığım 2 yıl taahhütlü yeni abonelik sözleşmemin işleme alınmaması ve iptal edilmesi için çağrı merkezini aradım. Suratıma kapadılar.

Abdurrahman 75 Okunma

Cevaplar

  • Abdurrahman27 Mart 2014

    Firma tarafından arandım ve şifrelerin okunmadığı bilgisi iletildi. Turkcell Superonline veritabanlarında şu anda kablosuz ağ şifrem kayıtlı. Çağrı merkezi personeli bu şifreyi göremiyor olsa bile bana mahrem olan şifremin açıkça çalındığını ve kendi sistemlerinde kayıt altına alındığına eminim. Aksi taktirde SMS üzerinden bana bu şifreyi tekrar gönderemezler. Firma aboneliğimi iptal etmediği için şikayetim devam ediyor!!!

  • Superonline Temsilcisi24 Mart 2014

    Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön