Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Superonline Ankara Sümernet Eçm Bayii Şikayeti!

profile
31 Mayıs
2.697

Turkcell Superonline Ankara Sümernet Eçm bayisinden 30. Mayıs. 2023 tarihinde Yenimahalle de bulunan ikamet adresime fiber bölge yöneticisi Ö**Ö***  ile Y***  isminde iki arkadaş kimliklerini, bayii kartlarını ibraz ederek Superonline internet bağlamak istediklerini beyan etmişlerdir. Ben ise Vodafone net ® abonesi olduğumu 3 ay kullanım yaptığımı 12 aylık taahhüt name imzaladığımı 9 ay daha devam etmem gerektiğini söylememe rağmen. Biz iptal ettireceğiz tüm masrafları ödeyeceğiz demişlerdir. Ayrıca 100 Mbps limitsiz 24ay sabit fiyat garantili 24 ay taahhütlü internet bağlayacaklarını. Modemlerinin Wi-Fi 6 olduğunu. Alt yapının Superonline'ye ait olduğunu Superonline'nin diğer hizmet sağlayıcılara %50 düşük hizmet verdiğini belirtmişlerdir. Vodafone ® modemimi kendileri iade edeceklerini dahi söyleyerek. Ek olarak 50 abonelik yapmam lazım kotamı doldurmam primim almam lazım ifadelerini kullanmıştır. Şartları Superonline şirketine ve bayilik verdiği sümernet eçm ye güvenerek kabul ettim. Aynı gün 19.30'a kurlum randevusu verildi. Evime kabul ettim. Modem geldi Vodafone net modemimin kabloları söküldü yeni Superonline modem kabloları bağlandı. Telefon üzerinden imzalamanız gereken evraklar var dendi. 24 ay taahhütlü 100 Mbps limitsiz 209 TL olan tarife değil mi dediğimde Ö****beyle ne konuşulduysa doğru evet tarifeniz 24ay taahhütlü 209 TL 100 Mbps dedi. Telefondan okumak, imkansız olan belgeleri Superonline ve Superonline bayisine çalışanlarına güvenerek imzaladım. Gel gelelim neler olduğuna. 1-Şu an Vodafone net internetim devam ediyor henüz iptal edilmedi edilmesin de zaten. Modemim de bende 2-100 Mbps limitsiz 24 ay fiyat garantili 209 TL olması gereken paket 100 Mbps limitsiz taahhütsüz oldu. Fiber bölge yöneticisi Ö**Ö***  siz fiyat artışlarından etkilenmeyeceksiniz diyebiliyor. Superonline müşteri hizmetleri ise böyle bir kampanyanın mümkün olmadığını beyan ediyor. Kapatmak istediğimde ise 400 TL'ye yakın kurulum ücreti vs ödemem gerektiğini söylüyorlar. Resmen aldatma, hile, yalan beyanlarla mağdur edildim. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini talep ediyorum.

Gelişme
Gelişme

03 Haziran 15:39

Superonline yöneticisi, çalışanı, temsilcisi, fiber bölge yöneticisi vs gibi isimler ve ünvanlar kullanarak evinizin ya da iş yerinizin kapısına kadar geliyorlar. Sözlü ifadeleri ile hizmetimiz şöyle, söz veriyoruz 24 ay taahhütlü. Sabit fiyat garantili diyerek kurumlarından pirim almak adına sizi abone yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kabul ediyorsunuz neden vaat mantıklı geliyor. Superonline kurumuna ve bayiilerine de güveniyorsunuz. İş kurulum aşamasına geliyor. Önce gelir gelmez modemi bağlıyorlar, sonra telefon veya tablet üzerinden okuma imkanınız yok sözleşmenin direk imza kısımlarını açıyorlar imza atıyorsunuz. Size söylenen sözlü ifadelerin tam tersi olan bu sözleşmeyi okumadan imza attınız. Her şey bitti sanıyorsunuz. Sistem üzerinden kontrol ettiğinizde 24 ay taahhütlü denen internet taahhütsüz 100 Mbps denen internet 50 Mbps oluyor geçmiş olsun. Bu saatten sonra firma müşteri hizmetleri açık açık sizi yanıltmışlar ama sözleşmeye imza atmışsınız biz bayii ya da personele yaptırım uygulayamayız. Onlar böyle vatandaşı yanıltmaya devam edecek. Kapatmak isterseniz 368 lira + kullanım bedeli kaç gün kullandıysanız ödemeniz gerekiyor. Ben ilk gün fark ettim 2. Gün kapattırma işlemlerini başlattım o da 2 günlük kullanımda yaklaşık 400 TL. Modemlerini götürüp teslim ediyorsunuz vs vs bir sürü iş. Kesinlikle inanmayınız. Ben yanıldım siz yanılmayın.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Superonline Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 4 sa 54 dk
Superonline Logo
01 Haziran 19:21

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Superonline Logo
01 Haziran 19:22
Musa
02 Haziran 09:37

Yeterli değil çözüm sunulmadı hem ahlaki hem de etik olmayan işleme maruz kaldım. Şimdi herkese uyarıdır. Kimse kapı kapı dolaşıp internet ağlayacağını söyleyen bayii personellerine itibar etmesin kota doldurmak adına çeşitli sahte vaatlerle kandırılıyorsunuz. Okumadan hiçbir evrakı imzalamayı sözlü ifadeleriyle evrakları çelişiyor. Müşteri hizmetleri öyle bir kampanya söz konusu değil diyor bayii çalışanları biz taahhüt verebiliyoruz diyor saçmalık 400 TL'ye yakın kapatma ücreti ve 2 günlük kullanım ücreti yansıtıldı. Superonline pişmanlıktır...

Musa
02 Haziran 09:48

Kesinlikle ama kesinlikle Superonline kurumunda ve bayiilerinde işlem yaparken hiçbir çalışanın sözlü ifadelerine inanmayınız. Müşteri hizmetleri ile görüşmeden hiçbir evrak imzalamayın. Çözüm merkezine böyle bir durumla karşılaştığımı ifade ettiğimde. Resmen Bayii ve personelin hatası yok onlar sizi kandırabilir siz imza atmayacaktınız diyebiliyor. Şaka gibi internet kurdurup 2. Gün bu vatandaş neden kapattırıyor diye sorgulamıyor tabi kurulum artı iki günlük fatura yansıtıldı. 400 TL'ye yakın böyle binlerce insan olsa onlarında işine gelir. Yazıklar olsun bir operatör şirketi çalışanları ve operatör tarafından modern bir şekilde söndürüldüm.

Benzer Şikayetler

Superonline'a Geçerken Cayma Bedeli Sümernet

profile
16 Mayıs
142

13.05.2023 tarihinde Ankara sümernet satıcısı tarafından arandım. Superonline internet altyapısının olduğunu ve 100mb taahhütsüz geçebileceğimi söyledi. Kendisine başka bir internet sağlayışının abonesi olduğumu söyledim. Ücretsiz ve cayma bedeli ödemeden Superonline geçebileceğimi söyledi. Bugün 16...

1

Superonline Bayii Vurdumduymazlığı

profile
08 Ağustos
143

27/07/2023 tarihinde Superonline'dan arayarak taah. Süremin bitiş tarihinin yaklaştığını söyleyerek fiyat sundular fakat rakamlar malum yüksek olduğu için kabul etmedim. Sümernet Eçm ya da şimdiki adı Anadolunet Eçm olan Ankara Etimesgut bayisinden Ö** Ö**i arayarak durumu izah ettim oda bana yeni k...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Selim

Sümernet bize de aynı olayı yaptı kardeş. Sonuç alabildiniz mi?

Musa

Bu oyunu Superonline+bayii+ bayii çalışanları birlikte tasarlıyor. Siz, bizim sözlü vaadimize inandınız. Bize ve bayiimize güvenerek imza attınız. Bizde sizi sözlü vaatlerle oyuna getirerek farklı yazılı beyana imza attırdık. Artık bizim sizle işimiz bitti. Sizin için yapacak bir şeyimiz yok. Başınızın çaresine bakacaksınız bu ücretleri ödeyeceksiniz diyorlar.

Musa

Hayır kapatma ücreti 400 TL ödeme yapacağız mecburen günümüzün nitelikli oyunları mağduruz

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Superonline Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 4 sa 54 dk
Benzer Şikayet Yaz