11 Şubat 2015

Superonline Abonelik İptalinde Taahhüt Bedeli Yansıtıyor

İkamet adresim değişti ve şuan ki ikametimde
Superonline fiber veya diğer herhangi bir fiber altyapısı bulunmuyor.
Bu sebepten dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 25.01.2015 tarihinde Resmi Gazetede yayımladığı abonelik
sözleşmeleri yönetmeliği dördüncü bölüm madde 16 -2 uyarınca
tarafıma hiçbir bedel çıkarılmaksızın sözleşmemin iptalini talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını istiyorum.

Taahhütlü aboneliklerde
tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye
yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız
olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya
herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

Bilge 457 Okunma

Cevaplar

 • Bilge03 Mart 2015

  Beni arayan arkadaşın benden istediği ikametgah belgemi hizmet (at) Superonline net adresine göndermeme rağmen bana kendilerinin bu yönetmelikten haberdar olmadıklarını ve sözleşmemi sonlandırmayacaklarını bildirdiler.

 • Bilge03 Mart 2015

  Beni arayan arkadaşın benden istediği ikametgah belgemi hizmet (at) Superonline net adresine göndermeme rağmen bana kendilerinin bu yönetmelikten haberdar olmadıklarını ve sözleşmemi sonlandırmayacaklarını bildirdiler.

 • Superonline Temsilcisi11 Şubat 2015

  "Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler tamamlanmış ve müşterimiz ile 11.02.2015 18:05 tarihinde aranarak görüşülmüştür. Müşterimize yararlandığı kampanyanın iptal koşulları hakkında bilgi verilmiştir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE"

 • Superonline Temsilcisi11 Şubat 2015

  "Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE"

 • Bilge11 Şubat 2015

  Taahhütlü aboneliğin süresinden önce feshi MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur. (2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön