Superonline Modem İstemiyorum Zorunlu Almam Gerektiğini Söylüyorlar!

Mehmet S. |

10 yıldır kullanmış olduğum TTNET ile olan sözleşmemi iptal edip Superonline'a geçmek istiyorum her şeyi ayarladım geçiş için sadece aşağıdaki problemler engel teşkil ediyor. Superonline'dan sadece ADSL hizmeti almak istiyorum Sabit telefonum ve daha yeni almış olduğum Asus Dsln55u modemim var.

Müşteri hizmetlerini aradığımda Kampanya kapsamında ADSL hizmeti ile birlikte Modemin ücretsiz verildiğini fakat modem demirbaş olduğu için alınmasının mecburi olduğunu belirttiler.

Ben modem istemiyorum! Sadece ADSL hizmeti istiyorum ücretsiz dahi olsa modem neden mecburi tutulup sözleşmeye dahil ettiriliyor? Bu gibi basit problemlerde sözleşmede neden esnek davranılmıyor?

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet S.
  09 Aralık
  10:04

  Sözleşmede modem konusunda esnek davranılmalıdır kullanıcı modem istemiyorsa ücretsiz olsa dahil sözleşmeye dahil edilmemelidir.

 • Mehmet S.
  09 Aralık
  10:00

  Süperonline tarafından arandım bu şikayetime istinaden aradıysalar hiçbir gerekli inceleme yapılmamış.

  ADSL hakkında yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde varmış olduğum karar şimdilik TTNET te kalmanın mantıklı olduğudur.

  Süperonline'a geçilmesi halinde modemin mecbur alınmasının gerektiğini sözleşme feshine müeakip modemin geri iade edilmesini , iade edilmemesi halinde belirtilen modem ücretinin kullanıcıdan tahsil edildiğini, alacak olduğum minumum adsl hızı hakkında net bir bilgi veremediklerini belirttiler.

  Özetle sözleşmeden modemi çıkarmıyorlar. Diğer firmalarda böyle bir problem yok. Kos koca Superonline kullanıcılara zoraki modemi aldırtıyor.

  Bu durumdan dolayı superonline'ı eshefle kınıyorum.

 • Mehmet S.
  04 Aralık
  08:14

  Konu hakkında gerekli incelemeler için idari tahkikat heyetimi kuruldu bilmiyorum ama ivediliğinden tarafıma menfi yada müsbet bir şekilde dönüş yapılmasını rica eder iyi çalışmalar dilerim.

 • 29 Kasım
  00:45

  "Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir.

  Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla,

  TURKCELL SUPERONLINE"