23 Mart 2013

Superonline Altyapı Olmadığı Halde İptal İşlemi İçin Taahhüt Bedeli İsteniyor!

20mbit fiber internet hizmeti satın aldım ve kampanya kapsamında kullanmakta olduğum Digiturk aboneliğim için 390TL'lik bir indirim verildi. Yeni taşındığım sitede Superonline fiber altyapısı olmadığını öğrendim.

Müşteri hizmetleri Türk Telekom üzerinden telefon hattı bağlatıp ADSL'e geçirmemi söyledi. Türk Telekom'a telefon bağlatmak için başvuru yaptım. Ancak normal telefon altyapısı yokmuş. (Fiber altyapı olduğunu söylediler)

Şimdi aboneliğimi iptal etmek istediğimde Digiturk için yaptıkları 390TL'lik indirim bedeli değil 790TL gibi bir bedel ve 150TL gibi de kurulum bedeli isteniyor. Mecburiyetten kapattığım halde bu bedeli neden ödüyorum? Sadece 390TL lik indirimi ödemem gerekmez mi?

Aydin 223 Okunma

Cevaplar

  • Aydin 29 Mart 2013

    Sorunumla ilgili hiç bir çözüm almadım. Bulunduğum bölgede telefon altyapısı olmadığına dair Turk Telekom'dan bir belge alıp göndermem istendi. Ancak TürkTelekom böyle bir belge vermiyor. Zaten onların müşterisi bile değilim, vermeyebilir. Superonline ise ısrarla bu belgenin alınabildiğini iddia ediyor. Madem böyle bir belge alınabiliyor neden Superonline bunu kendi yapmıyor. Neden müşterinin 3. bir kurumdan alacağı belgeye bakıyor? O bölgede altyapı olmadığını kendileri de tespit edebilir. Müşteriyi oyalamak ve mağdur etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Tek açıklaması bu. Şikayetimi BTK'ya da ayrıca yaptım. Çözüm bekliyorum.

  • Superonline Temsilcisi25 Mart 2013

    Müşterimiz ile 24.03.2013 tarihinde görüşülmüş ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön