12 Şubat 2014

Superonline Aktivasyon Ücreti!

Geçen sene Nisan ayında eşim adına Superonline aboneliği yaptırdık. Daha sonra apartmanımıza fiber internet geldi ve aboneliğimizi fiber internete çevirdik. Ocak ayının sonunda evimizi taşıdık ve şu anda oturduğumuz apartmanda Superonline fiber internet alt yapısı yok.

Yetkililer bize yalın İnternet aboneliği önerdiler ve 2 senelik taahhütle yalın İnternet'e geçirdiler. Fakat şubat faturasında önceki evimizden kalan fiber İnternet için aktivasyon ücreti adı altında para kesintisi yapıyorlar. Aslında ben fiber İnternet almak istiyorum fakat alt yapı olmadığı için mecbur bırakılıyorum. Kesilen ve kesilecek bu aktivasyon ücretinin iade edilmesini istiyorum.

Kaan 194 Okunma

Cevaplar

  • Kaan27 Şubat 2014

    Aslında şikayetim sadece aktivasyon ücreti değildi. Taşındığım için 26.01.2014 tarihinde fiber internet modemimi teslim edip, yalın internet modemimi teslim aldım. Hizmetin Türk Telekom üzerinden verileceği söylenip, Türk Telekom şirketinden evimize gelerek alt yapı hizmetinin sağlanacağı bilgisi verildi. 03.02.2014 tarihinde Türk Telekom yetkilileri evime gelip gerekli alt yapı çalışmalarını yaptılar. Sonraki süreçte her gün arayıp bilgi almaya çalışmama rağmen herhangi bir bilgi alamadım. İnternet hizmetini ne zaman alabileceğime dair istediğim bilgide öncelikle 7 iş günü içerisinde hizmeti alabileceğimi söylemişlerdi (abonelik yapılırken eşime 1 iş günü olarak belirtilmiş). 7 iş günü dolduktan sonra gecikmeli olarak 19.02.2014 tarihinde cep telefonumuza aktivasyon için abone numarası ve şifre bilgisi geldi. Bu günden sonra da gün aşırı arayıp internet bağlantı durumum hakkında bilgi almaya çalıştım fakat her çalışan arıza kaydımın alındığını geri dönüş yapılacağını, sistemlerinden kaynaklanan bir arıza olduğunu , giderilmeye çalışıldığını söyledi. Bu arıza kaydıyla ilgili 22.02.2014 tarihi Cumartesi gecesine kadar herhangi bir geri dönüş olmadı. Şikayetimiz ile ilgili Call Center personeli dışında yetkili bir idareciyle görüşmek isteğimi yineledik, hizmet alamadığımız için cayma hakkımızı kullanmak istedik fakat böyle bir işlem yapamayacaklarını belirttiler. 23.02.2014 Pazar günü görüştüğümüz bir yetkili herhangi bir uygulama yapamayacaklarını bildirdiler. Mağduriyetimiz karşısında takınılan tavır ve umursamazlık aile sinirlerimizi ciddi şekilde yıprattı. Taahhütümüz var bari kullanalım diye düşündüm ve 25.02.2014 tarihinde müşteri hizmetlerini arayıp üyeliğimi aktive ettirmek için aradığımda tekrardan sistemlerinde bir arıza olduğunu ve arıza kaydı açtıklarını bildirdiler. Bu arada 19.02.2014 tarihinde gönderilen aktivasyon mesajı sonrası herhangi bir şekilde hizmet verilemezken sayaç çalışmaya başlamış ve kullanım olmadan bedel çıkarılmaya başlanmış. Konuyla ilgili görüştüğüm yetkili fatura kesilene kadar herhangi bir işlem yapılamayacağını , fatura kesildikten sonra itiraz hakkı olduğumu söyledi. Nihayetinde 26.02.2014 tarihinde abonelik iptalinde bulunduğum Superonline yetkilisi tarafından arandım ve bana üyeliğimi sürdürmem için bazı kampanyalar yapabileceklerini, arıza gidermek için evime servis gönderebileceğini taahhüt etti. Genel olarak Superonline' in müşteriye yaklaşım tarzından hiç memnun kalmadım ve kimseye tavsiye etmiyorum. Müşteri olarak benim beklentim sadece süreçle ilgili Superonline' in beni bilgilendirmesi gerekirdi. Karşılaştıkları teknik arızayla ilgili beni bir gün arayıp ta sürecin devam ettiğini gerekli çalışmaların yapıldığı bilgisi dahi verilmedi. Kaldı ki arızanın giderildiği bilgisi verildiği gün bile arıza giderilememişti. Ayrıca gün aşırı aradığım Superonline firmasının beni sadece Pazar günü taciz derecesinde araması da çok manidardır. Yazdıklarım yaşadıklarımın sadece küçük bir özetidir.

  • Kaan27 Şubat 2014

    Call Center personeli yeterli bilgiye sahip değil. Sorunlarımın çözümüne yönelik herhangi bir atılmadı. Aboneliğimi iptal edeceğimi söyleyince caydırmak için kampanya yapmayı önerdiler. Sonuç olarak her gün aramama rağmen 1 ayda evime interneti bağlayamadılar.

  • Superonline Temsilcisi13 Şubat 2014

    Müşterimiz ile 11.02.2014 18:55:58 tarihinde görüşülmüş ve kendisine detaylı bilgi verilmiştir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön