Superonline Açma-Kapama Bedeli Alıyor!

Serenay Buse D. |

Abonesi olduğumuz ADSL internetin faturasını ödemekte geç kaldığımızdan dolayı internetimiz kapatılıp faturamızı ödeyince açılmıştır. Ancak yeni faturamızda 24,90 TL Açma-Kapama bedeli gözüküyor. Otomatik bir şekilde internetimizi kesiyorsunuz ve aynı şekilde fatura ödenir ödenmez de internetimiz otomatik olarak geri açılıyor. Burada ne gibi bir hizmet yapıyorsunuz ki karşılığında 25 TL para alıyorsunuz? Tüketici Kanunu'nun en önemli ilkesi sunulmayan hizmetin bedelinin alınmamasıdır.

Burada fiilen yapılmış herhangi bir işlem, hizmet olmadığı halde tüketiciyi açık bir şekilde istismar ediyorsunuz. Ki zaten sadece bir ayın faturasının geciktirilmesinden dolayı internetin kesilmesi ise çok ayrı bir olay! Bu haksız kazanç girişimi için faturamın yenilenmesini talep ediyorum, aksi takdirde hiçbir hizmet vermeden almaya çalıştığınız bu ücret için Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağım.

Etiketler :

Haksız / Yüksek Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 09 Şubat
  20:06

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler tamamlanmış, müşterimiz ile 09.02.2016 20:06'te görüşülerek ücret ile ilgili konu hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

  Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222'yi arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  TURKCELL SUPERONLINE

 • 09 Şubat
  15:11

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir.

  Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek müşteri hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla,

  TURKCELL SUPERONLINE