15 Mart 2013

Superonline 5 Gündür İnternet'im Yok!

Tam 5 gündür internetim yok. Önce 24 saat içinde halledeceğiz dendi. Bir kez daha aradım "ekipler evinize gelmiş ama size ulaşamamışlar" dendi, ki bu doğru değil. Daha sonra "Apartmanda splitter sorunu varmış. Yedek parça bekliyorlarmış, size haber vermişler buraya not düşülmüş" dendi, ama beni bu 5 gün içerisinde Superonline'dan hiç kimse aramadı, aksine ben günde en az 4 kez aradım, dakikalarca telefonda bekletildim, ve her seferinde "ama bugün sizi aramışlar not düşülmüş" dendi. Koskoca superonline splitterını artık her nereden ithal ediyorsa 5 gündür arızasını düzeltemedi ve kesinlikle durumla ilgilenmiyor. Ayda 70 lira fatura, 80 lira kablo parası almasını biliyor ama! Dava açacağım.

Gökçe 36 Okunma

Cevaplar

  • Gökçe 21 Mart 2013

    Bu gün 11. gün oldu. Eşimin telefon faturasına bakıyoruz, toplamda 68 dakika olmuş, hep biz arıyoruz. Not düşüyorum, üstlerime iletiyorum diyorlar, hızlandırıyoruz diyorlar ama hala internet yok. Dile kolay 11 gün oldu. Belki 12 gün. Genel müdürlüğü aradık, müşteri memnuniyeti bölümü ile görüştük. Yine bir sonuç yok. Bu sorun yüzünden çalıştığı firma eşimin maaşının yarısını kesti. Gece server da çıkan soruna müdahale edemediği için, oluşan zararı onun maaşından kesecekler. Süperonline dan bir allahın kulu aramadı. BU süreç içerisinde süper online dan gelen tek arama, e fatura isteyip istemediğimize yönelik bir bank kaydıydı. Çinden sipariş verdiğimiz bir şey kargo ile 5 günde elimize geçiyor. Bu spliter marstan falan geliyor olmalı, 11 gündür hala gelmediğine göre. İşin en üzücü yanı ise, adam yerine konulup da bir dönüş yapılmaması. Sorun giderilince haber vereceğiz diyorlar. Bu sorun ne zaman giderilecek bir şey söyleyen yok. Hızlandırıyoruz deniyor. Bize imzalattıkları abonelik sözleşmesinde, sorunların en geç 72 saat içinde çözüleceğini taahhüt etmiş firma. Nasıl bir yalan ise artık. Yedek parça bekliyoruz deniyor. Tüketici yasaları gereği garanti kapsamında bulunan ürünler için, toplam abone sayısının % 4 üne yetecek kadar yedek parçanın ellerinde bulundurulması gerekiyor. Bir de utanmadan gelmişler bu şikayetin altına müşterimizle iletişime geçilecek diye otomatik bir mesaj atmışlar. Bu yapılan kepazelikten başka bir şey değil, hem de ilk günden beri, hızla artık dolandırıcılığa gidiyor. Kalkıp ama ben bu sorun yüzünden aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum deyince, bana sözleşmedik erken iptallerden doğan tazminattan bahsediliyor. Peki sözleşmedeki 72 saat maddesi ne oluyor o zaman ? Sözleşmeyi bozan onlar ama hala yavuz hırsız ev sahibini bastırır mantığını güdüyorlar. Yarın işten izin alıp tüketici mahkemesine gidiyorum. Eşimde iş yerinden ona fax çekmelerini istedi. Maaşından yapılan kesintinin nedini ve miktarı, üstüne süper online ı arayarak geçirdiğimiz 68 dakikalık fatura tutarı dahil, bunların tazminini isteyerek hakem heyetine gidiyorum. Bu yapılan gerçekten kepazelikten başka hiç bir şey değildir.

  • Superonline Temsilcisi18 Mart 2013

    Teknik destek birimimiz müşterimiz ile telefonla iletişime geçecek ve gerekli tüm kontrolleri gerçekleştirecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön