12 Temmuz
#12257267

Süha Turizm Kalitesiz Personel, Çifte Standart

Adana'dan İskenderun'a 22:45'te hareket eden Süha Turizm'in şoförünün ve muavininin yakışıksız davranışlarından ve çifte standart uygulamalarından şikayetçiyim ve problemlerimi maddeler halinde yazıyorum:


1) Adana Otogarı'ndan 22:45'te hareket eden Süha Turizm'in aracı gece 01:15'te İskenderun'da olmuştur. Adana ile İskenderun arası ekspres seferler için 75-80 dakika, diğer durumlarda da 100-110 dakikadır. Bu iki şehrin arası hiçbir zaman, hele hele yollar belirttiğim saatlerde böylesine boş iken 2 buçuk saat sürmemiştir.


2) Yolcuların büyük bir kısmının yol boyunca araba sürekli durdurularak, rica ile indirilmesine rağmen bana "otogar dışında durmak yasak" denilerek bir çifte standart uygulanmıştır. Gece yarısı 01:15'te otogarda inersem evime birkaç km yürümek zorunda kalacağımı, bunun için şehir merkezinde olmasa bile merkeze yakın bir yerde inmem gerektiğini, uzun yürüyüşler için de fiziksel durumumun uygun olmadığını kibarca ve defalarca belirtmeme rağmen şoför ve muavinden gördüğüm sert, kaba, senli benli ve çirkin muamele tarafımı oldukça rahatsız ve huzursuz etmiştir.


3) Adana-İskenderun arası otobüs yolculuğu ortalama fiyatı 30 TL olmasına rağmen bilet 40 TL'den tarafıma satılmış, "fiyatınız pahalı, bari çifte standart yaparak beni yürüme konusunda mağdur etmeyin, kendi güvenliğimi düşünmek zorundayım" şeklindeki cümleme "güvenliğin bizi ilgilendirmez, otogara bırakırız bizim işimiz biter" diyerek cevap verilmiştir. Halbuki bu yolu uzatan, 75 dakikalık yolu 150 dakikalık yapan en önemli sebep otobüsteki çoğu yolcunun istenilen her yerde, kavşakta, köşebaşında bırakılması, bana gelince de aynı standardın uygulanmamasıdır.


4) Sonuçta yine evime çok uzak olan Prime-Mall AVM'nin 100-150 metre ilerisinde otobüsü yalvar yakar durdurarak yarım saatlik ve ağrı-sızı dolu bir yürümeyle gece 2'de evime varabildim. Eğer otogardan evime yürüseydim yürüyüş sürem 45-50 dakika olacaktı, kendi çabamla 15-20 dakika daha fazla ağrı-sızı çekmekten kurtuldum. Hepsini geçin, hadi zor yürümem benim problemim diyelim, peki çifte standart ve kaba tavırları nasıl açıklayabileceksin Süha Turizm, gerçekten merak ediyorum?


Bu yolu ızdıraplı hale getiren, fiyatı ile personel kalitesi ters orantılı olan Süha Turizm'den en azından bir özür bekliyorum.

Önder Önder 724 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler