21 Nisan 2014

Soylu AVM Sürekli SMS Gönderiyor.

Uzun süredir Soylu AVM adlı bir gönderenden reklam SMS'leri geliyor. Bu firmadan değil alışveriş yapmak, mağazalarının önünden bile geçmedim. Kişisel bilgilerimi yasa ve ahlak dışı yollarla edinmiş ve bu bilgileri kullanarak düzenli olarak tacizkar reklam SMS'leri gönderiyor. Son bir kaç haftadır onlarca mesaj, e-mail ve telefonla bu sorunu çözmesi, bu firmanın yasa ve ahlak dışı saldırılarından biz müşterilerini koruması için iletişim kurduğum, reklamlarında üstün teknoloji ve hizmetleriyle övünen, "dünya dev i(!)" Turkcell maalesef bu basit sorunu çözemedi. Telefonumu tüm reklam servislerine ve rehber aramasına kapattığım halde saldırılar sürüyor. 2780 servisi ise hiçbir işe yaramıyor.

Ergün 1.978 Okunma

Cevaplar

 • Ergün 15 Mart 2015

  Artık sadede Soylu AVM değil hasbi soylu adıyla da taciz smsleri geliyor; hem de haftada 1 değil, hemen her gün!

 • Ergün 07 Haziran 2014

  Aylar geçti, Turkcell SOYLUAVM SMS tacizlerini engelleyemediği gibi maalesef iyice saçmalamaya başladı. Bir "Talebinizi inceledik, yapabileceğimiz bir şey yok." SMS'i gönderiyorlar, bir "Talebinizi inceliyoruz, size döneceğiz." SMS'si gönderiyorlar. Müşteri temsilcileri ise ne yazıldığını hiç okumadan, satır satır ezberlediğim aynı yanıtları kopyala-yapıştır yapıp gönderiyorlar. Özetle, koskoca(!) Turkcell, aylardır müşterisini SOYLUAVM adlı firmanın sadırılarından kurtaracak bir çözüm üretemedi. SOYLUAVM yazıp gönderdiğimizde SMS gelmesini engelleyebilecek basit bir sistemi kuramadı. 2780 var güya bu iş için ama "Sistemimizde kayıtlı olmadığı için engelleyemiyoruz." gibi saçma bir yanıt veriyor. Bu, polisin hırsızın adını, adresini ve işlediği suçları iletmenize rağmen "Hırsız kayıtlarımızda olmadığından bir şey yapamıyoruz." demesi gibi bir şey. Rezalet...

 • Ergün 08 Mayıs 2014

  SOYLUAVM SMS saldırıları artarak devam ediyor. Eskiden haftada 1 gönderirlerdi şimdi 6 günde bir geliyor. Turkcell ise halen bu saldırıları önleme yönünde bir çözüm geliştiremedi (Haftalardır süren ısrarlı çabalarıma rağmen.). Gelen tüm SMS'leri -bir umut- düzeltmişlerdir, işe yaramaya başlamıştır diye 2780'e iletiyorum, bir gün sonra "Sistemimizde kayıtlı olmadığı için bir şey yapamıyoruz." gibi anlamsız, otomatik bir yanıt geliyor. Bu, bir otelin yetersiz güvenlik yüzünden sürekli odalarına hırsız giren müşterilerine "Hırsızlar sistemimizde kayıtlı olmadığı için bir şey yapamıyoruz." demesi gibi bir şey. Güvenlik sisteminizi düzelteceksiniz; hırsızın kayıtlı olmasına ne gerek var? Ki zaten aynı hırsız sürekli giriyor ve adını, adresini de zaten veriyorum.

 • Ergün 02 Mayıs 2014

  SOYLUAVM SMS saldırısı aynen devam ediyor. İnternet kafede takılan bir ergen bile istenmeyen SMS'leri gönderen adına göre (Örn: "SOYLUAVM") engelleyebilecek basit bir script yazabilecekken, teknoloji devi (!), milyarlarca dolarlık Turkcell'in bunu başaramaması gerçekten ilginç bir başarısızlık öyküsü oluşturuyor. İlk başlarda ilgili görünen müşteri temsilcileri artık gönderilen şikayet mesajlarını hiç okumadan, neden bahsettiğini bile bilmeden aynı basmakalıp yanıtları kopyala-yapıştır yaparak gönderiyorlar. Yıl olmuş 2014 ve ülkenin hatta dünyanın en büyük GSM firmalarından biri olan Turkcell müşterilerini tacizkar, kötü niyetli, ahlak ve yasa dışı SMS saldırılarından koruyamıyor. İnsan gerçekten hayret ediyor. Çok yazık...

 • Ergün 25 Nisan 2014

  sikayetvar.com'da bu şikayet yayınlandıktan sonra Turkcell'den 2 adet "konuyla ilgileniyoruz" minvalinde SMS geldi ancak bu şikayete binaen midir biliyorum. SOYLUAVM adlı firmadansa az önce gelen yeni bir tacizkar reklam SMS'i dışında hiçbir şey gelmedi. Gelmesini de beklemem ve istemem çünkü haksız, suçlu; ahlak ve yasa dışı davranışıylarıyla insanları mağdur eden bir firma(!)yla muhatap olmak istemem. sikayetvar.com'a teşekkür ederim.

 • Ergün 25 Nisan 2014

  SOYLUAVM adlı firma(!) ahlak ve yasa dışı edindiği bilgilerle tacizkar SMS'ler göndermeye devam ediyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön