09 Eylül 2013 #2001337

Sony Mobile Servisinden Gelen Cihazım Su Aldı!

Daha önce kamerada siyah nokta problemi ve hoparlör sesinin sürekli kısık kalmasından dolayı servise gönderdim. 13 Haziran'da gönderdiğim telefon, 19 Temmuz'da elime ulaştı. 20 iş gününü dolduran telefon için değişim talep ettim ; hem Teleservice, hemde Sony Mobile kabul etmedi.


Telefon görüşmelerimde suya dayanıklılığında herhangi bir sorun olmayacağı söylendi. Telefonu bir müddet kullandıktan sonra , tüm kapakların kapalı olduğunu kontrol ederek musluk suyuna 30 sn civarı tuttum ve su aldı. Kontrol ettiğimde cihazın arka tarafında kameraya yakın olan tarafta açıklık oluşmuş ve buradan su almış cihazım. 2 Eylül'de servise gönderdiğim telefonumun servis hatası yüzünden değişimini talep ediyorum.

İbrahim 176 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim12 Şubat 2015

    Son durumu belirteyim. Tüketici hakem heyetine başvuruda bulundum. 3 ay sonra ücret iadesi kararı çıktı. Ben de ürünü satın aldığım yere gönderdim ve 2 gün içerisinde ücreti hesabıma gönderdiler. Bu durumda olan arkadaşlar hiç üşenmeden ve beklemeden ilçe kaymakamlıklarında bulunan tüketici hakem heyetlerine gidiniz. 3-4 ay sonra ücret iadesine hak kazanacaksızınız.

  • İbrahim12 Eylül 2013

    Hiç bir türlü bana geri dönüş yapılmadı. Ben sony mobile' ı aradığımda ise ilgilenmediler. Kısacası her şey ürünü satana kadarmış. Satış sonrası destek diye bir tabir yokolmuş sonyde

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön