27 Kasım 2013

Sony Mobile Değişimi Muadil Cihazla Yapmıyor!

Benim nezdimde Sony artık sözde bir marka ve aslen marka olabilme ciddiyetini kaybetmiş bir marka. Xperia Arc S modeline muadil olarak Xperia J modelinin seçilmesi Sony'nin ya ürettiği üründen haberi olmadığını yada müşterisinin beklentisini hiçe saydığını gösterir. Dahası modeli kabul edip etmediğimin bana sorulmaması, müşteriyi servis sürecinin tamamen dışında tutması, ben ne dersem o olur havası estiriyor ki . Bu hiçbir insanın hiçbir koşulda kabul etmeyeceği durumlardır.

1. 4 ghz işlemcili Arc S' in gerekli performansla çalışmadığını göz önünde bulundurmadıkları gibi, muadil olarak 1 ghz işlemcili telefon gönderiyorlar. Müşterisini çaresiz hissettirmek konusunda üstüne yok.

Rabia 136 Okunma

Cevaplar

  • Rabia25 Mayıs 2014

    Yukarıda bahsetmiş olduğum sorunla yaklaşık 6 aydır uğraşıyorum. İlk aşamada Sony ile yaptığım görüşmelerde taleplerimi açıkça dile getirmeme ve ortak bir çözümde anlaşma isteğime rağmen hiç kâle alınmadığım gibi şikayet hakkımın bulunmadığını, tüketici haklarının bu ürünü muadil olarak onayladığını, şikayetimi hakem heyetine yapamayacağımı ve mahkemeye gitmek zorunda olduğumu söylediler. Ben de müşteri hizmetlerindeki personele ürün bedelinin mahkeme boyutunda olmadığını bu işi tüketici hakem heyetiyle halledebileceğimi ve bu ürünü bana asla kullandırmayacaklarını söyleyerek kapattım. Ardından telefonumun kaybettiğim faturasının peşine düştüm.Satın aldığım işletmenin o tarihteki muhasebe kayıtlarından faturayı buldum. Bu arada telefon geldi kargodan teslim almadım(dilekçe sonuçlanana kadar geldi gitti telefon). Fatura, kargo iade belgesi, teleservisin servis formu ve hatta durumu ilk öğrendiğim bilgisayar ekran görüntülerini de ekleyerek 3 sayfa dilekçe yazdım. Ürün + özellikleri olarak belirtilenlere ihtiyacım olmadığı gibi değişen modelle düşen özellikleri duyduğum ihtiyacı da net bir şekilde açıkladım. Ardından para iade kararı çıktı. Buna rağmen parayı ödemediler uzun bir sürede bu işlerin peşinde koşup, aramadığım, mail atmadığım, göndermediğim evrak kalmayıncaya kadar 3 ay gibi bir süre geçti. Sonuçta beni ciddi anlamda mağdur etmiş olan sonyden paramı da kendimi de kurtardım. Peşinden koşmadığınız hakka sahip olamamak gibi saçma bir düzenin olduğu, yasal olgunluğa erişememiş ülkemde hak aramak oldukça yorucu bir süreç bu yüzden herkese azim ve sabır diliyorum.

  • Rabia01 Aralık 2013

    Cihazım için yapılan işlemleri teleservisin sitesinden takip ettim.yapılan değişimi gördüğümde sony'yi aradım ve bu ürünü neden muadil olarak kabul etmediğimi anlattım,teslim alamayacağımı da ifade ettim.Aldığım tek tepki yasal haklarınız her zaman mevcut istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.Bölge müdürleriyle görüşmek istediğimi söyledim iletişim bilgisini paylaşamayacaklarını söylediler.Bana söylenenler bir çözüm önerisi değil bir dayatmaydı.Bütün bunlara dayanarak diyorum ki sony mi!bir daha asla...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön