25 Ekim 2016

Sony Mobile 32 Gündür Yapılamayan Ücret İadesi.

Sony m5 model telefonum 2 ay içinde arızalandı birçok sorunu vardı. Servise verdim batarya değiştirdiler, sadece sorunların biri çözüldü. Hakem heyetine başvurdum olumlu karar çıktı. Telefonumu 32 gün önce Hakem Heyeti kararı ve faturayla birlikte Sony' e gönderdim ama hala üreticiden karara onay bekleniyor 32 gündür.

Ellerinde mahkeme kararı olmasına rağmen bir onay veremediler. Müşteri hizmetlerini kaç defa aradım kaç defa mail attım sadece üst birime aktarılıyor deniyor. Ama yine bir çözüme ulaşmıyor. Bu kadar lanet bir firma olamaz. Hiçbir şekilde yardımcı olunmuyor. Bir daha ne Sony markalı bir ürünü ne kendim alırım, ne de çevreme aldırırım.

Sevgi 1.279 Okunma

Cevaplar

  • Sevgi14 Kasım 2016

    Yapmamız gereken bağlı bulunduğumuz ilçe kaymakamlığına giderek tüketici hakem heyetine başvurmak. Her ilçeye göre değişmekle birlikte benim elime üç buçuk ay sonra olumlu olarak tebligat geldi. Sony bu kararla birlikte telefonu tüm aksesuarlarını faturasını istiyor. Ama sadece istiyor (ben de bilmediğim için gönderdim ama bir gelişme olmadı) thhk ile birlikte bağlı bulunduğunuz ilin icra müdürlüğüne gidin (52 TL'lik masraf yaptım burada) icra tebligatı onların eline ulaşınca 2 hafta içinde iade yaptılar. (telefonun ücret iadesi ve icra masrafları hesabıma yatırıldı) bunları yazmamdaki amaç insanlar ne yapması gerektiğini bilmiyor uğraşmıyor onların da bu durum işlerine geliyor. Uzun sürüyor evet ama piyasaya sürdükleri üretim hatalı telefonları sesimizi çıkarmadan kullanmamızı bekliyorlar. Destek desen müşteri memnuniyeti desen zaten sıfır. Yanlarına kar kalmasın uğraşın arkadaşlar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön