28 Ekim 2016 #6802924

Sony  Lcd Tv 55xd8505 Model 2 Aylık Üründe Ekranın Üst Kısmında Yatay Çizgiler Oluştu

31 Temmuz'da satın aldığım 55xd8505 cihazımın üst bölümünde 5 satır çizgi oluşmuştur. Servis çağrılmış ve ürün teslim edilmiştir. Pazartesi günü servis kontrolü sonrası merkeze cihazın durumu ile ilgili rapor iletildiği ve 1-2 gün içinde cevap geleceği belirtilmesine rağmen cevap alınamamıştır. Sony Eurasia çağrı merkezi arandığında konunun sadece servisten bilgi alınabileceğini kendilerinin muhatap olmadıklarını belirtmişlerdir;
sormak istiyorum;
1-yüksek bedeller ödenen cihaza sahip çıkacak olan cihazın Türkiye distribütörü müdür yoksa "anlaşmalı olduğunuz" yetkili servisiniz midir?
2-servisinizin Sony markası değil de sokak arası bir markayı temsil ediyormuşcasına olan yaklaşımı ve görüşme kalitesi ile muhatap olmak zorunda mıyız?
3-servis kalitesi vaadleri ile yapılan satışların gerçeklik payı nedir? Teknoloji satan firmanız servis işlemlerini sistemden nasıl kontrol edemez?

Alparslan 1.559 Okunma

Cevaplar

 • Alparslan13 Kasım 2016

  Evet gerekli bilgilendirme yapıldı ve hala bekliyorum sonucu bir aradığımda cihazın yenisi ile degisecegini başka sefer aradığımda ise hala incelemenin surdugunu belirterek kendinizi bile sasirttiniz. 19 is günü geçti ve hala bekliyoruz. Tebrikler Sony .

 • Alparslan09 Kasım 2016

  Şikayetçiyim, değişim beklediğim cihaz için artık yeniden arıza yapar ise ne başıma gelir endişesi yaşamak korkusu ile para iadesi talep ediyorum. 200 çalışanım dahil çevremdeki hiç kimseye Sony firmasını tavsiye etmeyerek hem sosyal medya hem de tüketici hakları derneği üzerinden gerekli tepki verilecek olup, sony Türkiye Satış Müdürünüz tarafından aranmayı bekliyorum. Yoksa kendilerine linkedin vb. mecralar ile ulaşılacaktır. Sony müşteri hizmetlerinin bilgisine.

 • Alparslan09 Kasım 2016

  Cihazımın servisinize teslimi üzerinden 16 gün geçmesine rağmen en son değişim kararının çıktığını pazartesi günü itibari ile kendi çaba ve takibim ile öğrenebildim. Tüketici ve Türkiye'nin en büyük satış firmalarından birisinde satış müdürü olarak görev yapan birisi olarak çağrı merkezinizdeki kişilerin müşteriye yetersiz verdiği bilgilerden ve defalarca telefonu kapat git dercesine bizdeki bilgi bu yetkili benim işine gelirse tavrından üst düzey yetkili sorulduğunda yan koltuğunda çağrı bakan arkadaşına telefonu vermesinden ve hala üst düzey birisi tarafından kalite standartları gereği sözde kayıt altına aldıgıniz görüşmeleri dinleyip tarafıma yetkili bir kiş tarafından dönülmemesinden...

 • Sony Eurasia Temsilcisi31 Ekim 2016

  Değerli Sony Dostu, Telefon görüşmemize istinaden tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Bilgilerinize arz ederiz. Sony Eurasia Müşteri Hizmetleri 444 SONY/444 7669 www.sony.com.tr

 • Alparslan28 Ekim 2016

  Şikayetim ile hiçbir dönüş firmadan yapılmamıştır. Bugün yetkili servisi aradığımda parça beklediklerini belirtmiş ve arıza ile ilgili detay verilmemiştir. Ancak cihaz servis tarafından teslim alındığında özellikle parça değişimini kabul etmediğimi ve cihazımın yenilenmesini talep ettiğimi belirtmeme rağmen benden gerçekleştirilen işlem ile ilgili hiçbir onay alınmadan parça değişimine gidilmektedir. Yetkili servisten yapılan işlem ile ilgili yazılı bilgilendirme maili talep ettiğimde bu tarz bir dönüş yapamayacaklarını sorunumu çağrı merkezi ile görüşmem gerektiğini, sadece cihaz da tamir işlemi yapıldıktan sonra bana servis formu verebileceklerini belirtmiştir. Sony çağrı merkezi şu an hizmet vermemektedir! Rezalet!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön