20 Eylül 2013 #2022656

Sony Eurasia Yetkili Servis Yaptırmak İçin Ücret İstiyor!

13/07/2013 tarihinde Mersin Forum Media Markt'tan aldığım Sony Vaio SVE1513SEW CEU diz üstü bilgisayarımın 1 ay sonra sol alt köşesinde kendiliğinden açılma oldu. Media Markt Mersin'deki Sony servisine yönlendirdi.Onlar birkaç gün sonra bize, sorunun tüketici hatası olmadığını ve bilgisayarı İstanbul'daki yetkili servise gönderdiklerini ilettiler. 15 gün sonra İstanbul'daki servis beni arayarak; Bunun tüketici hatası olduğunu, kullanımı engelleyici sorun olmadığını ama yaptırmak istersek 189 TL ödememiz gerektiğini belirttiler.Bilgisayar düşmedi ve darbe almadı? Ayrıca garanti ötesi sözleşmem de var. Sony'nin ürününe sahip çıkmamasına öfkeli ve bu ürünü aldığım için pişmanım.

Fadıl 452 Okunma

Cevaplar

  • Fadıl05 Ekim 2013

    Sony'nin bana verdiği tek yanıt"Servis ne demişse odur." oldu.Asla tüketici hatası olmayan bir sorunu sırf servisin yorumu diye kabul etti.Ben asla işin maddi boyutunda değilim çünkü ürünümün garanti ötesi sözleşmesi var.Sadece Sony'nin ürününe sahip çıkmasını bekledim.Bu konuda büyük hayal kırıklığı yaşadım.Bir daha ASLA Sony almam.Üstelik öğrencilerime de "Tüketici Hakları" konusunda yaşadığım bu olayı örnek olarak anlatıyorum.Benzeri bir sorunu telefonumda yaşadım. İstanbul'daki servis tamirine 1400 TL isterken Adana'daki servis telefonumu ücretsiz olarak değiştirdi ve bana yenisini verdi.Sony ise hiç araştırmadan "Servis ne demişse odur." diyor.Mersin'deki servis de "Tüketici hatası değil." demişti.O zaman neden Mersin servisine güvenmiyor?Çevremizdeki herkese bu olayı anlatıyorum ve Sony'den uzak durmalarını söylüyorum.

  • Sony Eurasia Temsilcisi23 Eylül 2013

    Değerli Müşterimiz, Konu hakkında Vaıo Destek Hattı ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Vaıo Destek Hattı 444 VAIO/444 8246 [email protected] Bilgilerinize arz ederiz. Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön