18 Ağustos 2016

Sony Eurasia Serviste 20 İş Gününü Geçen Cihazım İçin Değişim Raporu Verilmeli

Vatan Bilgisayar tarafından 19.07.2016 tarihinde Manisa Cihan Elektronik Sony yetkili servisine verilen cihazımın süresi 20 iş gününü geçmiştir. Sony'nin müşteri memnuniyeti adına servisin değişim raporunu çıkartmasını istiyorum. Eğer bu talebim karşılanmazsa noter tasdikli ihtarname çekeceğimi, ve talebim yine karşılanmaz ise Tüketici Hakem Heyeti'ne gideceğimi, hakem heyetinin lehime karar vermesi durumunda, bu kararı ve noter tasdikli ihtarnameyi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı piyasa denetimi genel müdürlüğüne ileteceğimi, Sony'nin yasal haklarımı kullandırmaması nedeniyle Sony'nin bu konuda ciddi maddi cezalara tabii tutulacağını bildiririm?

Zaten yetkili servisinizin defalarca saygısız, asılsız bir servis olduğunu müşteri hizmetlerine defalarca bildirdim. Bu durum düzelmez ise artık bu iş tamamen bakanlığa gidecektir ve üzülerek söylemeliyim ki bu konuda tereddütlerim yoktur.

Serkan 565 Okunma

Cevaplar

 • Serkan02 Eylül 2016

  Evet bugün itibari ile tam 45 gün oldu. Sözde geri dönüş yapılacak dendi kimse geri dönmedi. Ben artık cidden sıkıldım. Sony aldığım güne lanet olsun. Ben böyle rezil bir firma görmedim. Servisiniz sahtekar ve yalancı. Yazıklar olsun hepinize. Adam gibi bir ülkede dünyanın cezasını yerdiniz bu durumdan dolayı. Yazıklar olsun. Tüm bu rezaleti ekşi sözlükte de yazdım merak etmeyin. Sony marka cihaz alacak herkesi artık bu saatten sonra vazgeçeceğim. Defalarca telefonla aramama rağmen kimse geri dönüş yapmadı. Bir cihaz 45 gündür nasıl serviste olur da bu durum hakkında kimse bir şey söylemez. Ben böyle bir rezillik görmedim.

 • Serkan30 Ağustos 2016

  19 temmuz'dan bu yana tam 41 gün geçmiştir. 41 günde hala bir sonuç alınamamıştır.

 • Serkan23 Ağustos 2016

  Vatan Bilgisayarı en son aradığımda, kendilerinin sony servisi ile görüştüklerini, servisin değişim cihazını beklediğini ve cihaza swap işlemi uygulanacağını söylediler. Sony firma olarak elbet değişim yapacaktır fakat merak ettiğim husus, ilk 6 ay içinde çıkan ayıplarda firmanın tüketiciye seçimlik haklarını kullandırmasıdır. Bu konuda kimse benden haklarımı kullanmam konusunda benimle irtibata geçmemiştir. Bu seçimlik haklarım, para iadesi ya da aynı ürünle bire bir değişimi ya da ücretsiz onarım hakları gibi seçimlik haklarıdır. Olması gereken servisin değişim raporunu çıkartıp bu raporu vatan bilgisayara vermesidir. Ben de bu raporla para iademi gerçekleştirmek ya da ürünümün sıfırını almak istiyorum. Zaten cihazım 1 aydan fazladır yetkili serviste beklemektedir. Burada sony firmasına güvenerek yasal haklarımı kullanmak artık daha fazla da beklemek istemiyorum. Ayrıca playstaion plus üyeliğim de boşu boşuna harcanmaktadır.

 • Serkan19 Ağustos 2016

  17/08/2016 tarihinde noterden ihtarnamemi Vatan Bilgisayar'a göndermiş bulunmaktayım. Satıcı direk Vatan Bilgisayar olduğu için öncelikli muhatabım elbet Vatan Bilgisayar'dır. Ancak bu konuda sony firmasına da sorumluluk düşmektedir. Dİlerseniz ihtarnameyi taratıp e-mail yoluyla tarafınıza ulaştırabilirim.

 • Sony Eurasia Temsilcisi19 Ağustos 2016

  Değerli Sony Dostu, İşlemleriniz müşteri hizmetleri tarafından takip edilmektedir. Bilgilerinize arz ederiz. Sony Eurasia Müşteri Hizmetleri 444 SONY/444 7669 www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön