04 Ağustos 2015

Sony Eurasia Playstation Store Türkiye Paketleri Çalışmıyor!

Türkiye Playstation Store'dan DES Tiny oyunun paketi olan expansion 1-2 paketlerini 31.07.2015 tarihinde satın aldım ve kredi kartımdan 103.99 TL tahsil edilmiştir. Satın almış olduğum paketler ve oyun orijinal olmasına rağmen paketler çalışmamıştır.

Konuyla ilgili olarak 4447669 müşteri hizmetlerini 03.08.2015 tarihinde saat 19.30 aradım ve Ş. Hanımla görüştüm. Oyun ile paketler arasında bölge farkı olduğunu ve paketlerin çalışmayacağını yapmış olduğum ödemenin de kullanıcı sözleşmesine göre geri ödenemeyeceği bilgisini verdi. Satılmakta olan oyun CD'sinde, kullanıcı sözleşmenizde ve storedan oyunların bölge farkıyla ilgili hiçbir uyarı ibare bulunmamaktadır.

Volkan 534 Okunma

Cevaplar

  • Volkan04 Ağustos 2015

    SAyın yetkili, cd satışı ve gerekse online store satışlarınızda bölge farklılıkları konusunda oluşabilecek mağduriyetleri önlemek için bilgi vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Yapmış olduğum online alışveriş sırasında bu konuyla ilgili bana bilgi ve uyarı yapılmamış olup satın aldıktan sonra ücret karşılığı sizden hizmet alamamış durumdayım. Tüketici dostu olan Sony Eurasia firmasının yapmış olduğu hata Tüketiciye bu konu hakkında gerekli bilgilendirme ve uyarı yapmamasından oluşmuştur. Bu hatanın sonucunda Tüketici mağdur durumdadır. Satış ve kullanıcı sözleşmelerinizde bölgesel farklılıklarla ilglili bilgilendirme yoktur.

  • Sony Eurasia Temsilcisi04 Ağustos 2015

    Değerli Sony Dostu; PSN Store üzerinden yapılan alış verişlerin sorumluluğu kullanıcıya ait olduğu için iptal veya iade gerçekleştirilmemektedir. Bu durum kullanıcı sözleşmenizde de belirtilmiştir. Sony Müşteri Hizmetleri 444 SONY \ 444 7669 www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön