20 Ocak 2014 #2243644

Sony Eurasia Playstation 4 Oyun Konsolum Mavi Işık Hatası Veriyor!

Amerika'dan kuzenimin hediye olarak getirmiş olduğu PS4 2-3 gün çalıştıktan sonra Sony'nin de kabul ettiği ve nedenini hala bulamadığı Mavi ışık hatası başıma geldi ve Sony'nin yayınladığı kılavuzdaki her şeyi yapmama rağmen sorun çözülmedi.


Destek için Sony Call Center'ı aradım ve bana uluslararası garantinin Türkiye de geçmediğini ve aldığım ülkeye götürüp değişim yapmam gerektiğini kaba bir dille anlattı. Global bir firma olan Sony ye güvenip ürün alıyoruz ve paranızla rezil oluyorsunuz üzerine birde muhatap bulamıyoruz.


Sony'nin büyüklüğü bu mudur? İnsanları mağdur edip yanıltmak mı? Ne yol gösteren ne yardımcı olan bulamıyoruz Türkiye Sony'den. Konuyu Sony Amerika ve Sony Global'e de mail olarak yazıp paylaşacağım. Umarım en kısa sürede sizden de dönüş sağlanır.

Alper 1.394 Okunma

Cevaplar

  • Alper21 Ocak 2014

    Peki böyle bir durumda bizi yönlendirebileceğiniz en pratik kolay çözüm nedir? Sonuçta bu ürün yeni bir ürün ve garanti kapsamında ki Global bir markanın ürünü, ayrıcada firmanın da kendi kabul etmiş olduğu, kendilerinin bile sebebini henüz çözemediği bir sorun. Böyle bir olaydan müşterisini mağdur ediyorsa eğer mahalle bakkalından ne farkı var Global bir marka olmanın. Siz çözüm sunmuyor sadece uluslararası garanti kimlerin ki geçer bunu söylüyorsunuz. Bir nevi müşterinizi mağdur durumda bırakıp ne haliniz varsa görün bizi bağlamaz biz sony olarak paramızı aldık nasılsa gerisini siz çözün gibi bir şey oluyor.

  • Sony Eurasia Temsilcisi20 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Sony Türkiye olarak şuan için sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Suudi Arabistan'dan alınan ürünlere fatura tarihlerinden itibaren 1 yıllık uluslararası garanti verilmektedir. İlgili garantinin alınan ürünün garanti belgesinde belirtilmesi gerekmektedir. Belirtilen ülkelerin dışında kalan ülkeler için şuanda uluslararası garanti hizmeti verilememektedir. Bilgilerinize arz ederiz. Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön