26 Ağustos 2015

Sony Eurasia Psn Para Ekleyememe!

Psn hesabıma hesap kartımla birkaç defa para ekledim. Tekrar denediğimde kartımı kabul etmemeye başladı. Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde sistemin banka kartını kabul etmediğini, kredi kartı kullanmam gerektiğini söylediler.

Enpara'nın %50 iade kampanyasına dahil olmak için Enpara kartımı kullandım. Sistem banka kartını kabul etmiyorsa Enpara kampanyası nasıl düzenlendi? Bu işlemlerden sonra başka bir kredi kartımla ödeme yapmak istediğimde o da kabul edilmedi. Bu şikayet sonrası bana 15 gün beklemem gerektiği söylenecek. 15 gün nedir yahu? Paramı iade de etmiyorlar. Bu işlemden sonra TR Psn'i bir daha kullanmam.

Görkem 654 Okunma

Cevaplar

  • Görkem01 Eylül 2015

    Sonuç olarak benden ve bankadan kaynaklanmayan bu sorun neticesinde psn hesabımda belli bir miktar para var. Ancak bu miktar benim almak istediğim oyun için yeterli olmayan bir miktar. Hesabıma para da yükleyemediğim için 15 gün boyunca istediğim oyunu alamadan beklemek zorundayım. Çözüm olarak hesap bilgilerimin alınıp psn merkeziniz olan İngiltere ile iletişime geçip blokeyi kaldırmayı deneyebilirdiniz. Bunun çok zor olmadığını düşünüyorum. Her neyse Sony Eurasia ile ne kadar dost kalabiliriz emin değilim.

  • Görkem01 Eylül 2015

    -Enpara hesap kartımı kullandım. PayPal veya sanal kart değil. -Kart bilgilerim ile hesap bilgilerim aynı. -Daha önce işlem yaptığım kartım hata verdi zaten. -Uyuşmamış olsaydı önceki işlemlerde de sorun yaşamam gerekirdi diye düşünüyorum. -Daha önce işlem yaptığım bir kart ve hesap olduğu için alışverişe açık olduğu belli. Zaten banka ile de görüştüğümde kart ve hesapta bir sorun olmadığını teyit ettiler. -Çok fazla sayıda hatalı işlem yaptım çünkü daha önce kullandığım ve alışveriş yaptığım kartım şimdi nasıl hata verir diye düşünerek tekrar tekrar denedim. Bunun sonucunda da kart kullanımı için 15 gün blokeye alındı.

  • Sony Eurasia Temsilcisi01 Eylül 2015

    Değerli Sony Dostu, Paypal veya sanal kart kullanılmamalıdır. Kart bilgileri ve hesap bilgilerinin birbiri ile uyuşması gerekmektedir. Bilgilerinizi Türkçe karakter ve noktalama işareti kullanmadan girmeniz gerekmektedir. Kredi kartınızın Uluslar arası alışverişe internet üzerinden alışverişe açık olması gerekmektedir. Hesabınız ile alış veriş yapmak istediğinizde bankanızın provizyona bekletmediğinden emin olunuz. Bekleyen bir provizyon işleminiz var ise provizyondan düşene kadar beklemeniz gerekmektedir. Çok fazla sayıda hatalı işlem yapıldı ise 15 gün kadar beklemeniz gerekmektedir. Bilgilerinize arz ederiz. Sony Müşteri Hizmetleri 444 SONY \ 444 7669 www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön