10 Eylül 2013

Sony Eurasia Flash Belleğimin Kasası Çatladı!

31.8.2011 tarihinde istiklal Demirören Saturn mağazasından Sony usm8gm ultra mini 8 GB beyaz flash bellek aldım. Çok az kullanmama rağmen durduğu yerde çatlamaya başladı. Ürün tamamen plastik ve çatlama boylu boyunca tam yan tarafındaki birleşme noktasından. Garantisi bitmeden Saturn'e götürdüm fakat Sony Eurasia servis hiçbir şey yapmadan aynen geri göndermiş.

Bende bir daha servise gönderilmesini istedim. Kullanıcı hatası olması imkansız. Tertemiz kullandığım, hiçbir yerinde çizik dahi olmayan ve daha iki yıl dolmadan birleşme yerinden çatlamaya başlayan bu sorunlu ürünün yenisi ile değiştirilmesini yada para iadesi talep ediyorum.

Fatih 89 Okunma

Cevaplar

 • Fatih29 Ekim 2013

  Bugün itibari ile defolu Sony flash belleği Demirören Satürn müşteri hizmetlerinden geri aldım. Servise iki kere gidip gelen usb flash bellek daha da zarar görerek geri gelmiş. Ürüne ödemiş olduğum fiyat önemsiz 15tl fakat müşterisine iftira atıp süründüren sony servis için prensip olarak ilçe tüketici hakem heyetine başvuruyorum. Kararı onlar versin. İyi günler.

 • Fatih13 Eylül 2013

  Ürününün arkasında durmayan bir firma. Kendi kendine garanti süresi içinde çatlayan usb flash belleği kabul etmediler. Bir daha da sony ürün almam.

 • Fatih13 Eylül 2013

  Durduğu yerde yan tarafındaki ek yerinden çatlayan tamamı plastik olan usb flash bellek kullanıcı hatası demek. Defolu ürünü müşteriye ödetmeye çalışmak bu olsa gerek. Bir daha da sony ürünlerinin yanına yanaşmam. Muşteri kaybettiniz. İyi günler!

 • Sony Eurasia Temsilcisi12 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Cİhazda meydana gelen çizik,çatlama, kırılma vb durumlar cihazın normal şartlarda kullanımı esnasında meydana gelebilecek teknik arıza grubuna girmemektedir. Arızalı cihazda bu şekilde bir sorun tespit edilmesi durumunda arıza kullanıcı hatası olarak değerlendirilmekte ve cihaz onarım işlemlerinin garanti dışı gerçekleştirilebildiğini bildirir ,anlayışınızı rica ederiz. Bilgilerinize arz ederiz. Sony Eurasia Pazarlama A.Ş. www.sony.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön