10 Ocak 2015

Sonteklif.com Kargo Ücreti İadesi.

Sonteklif.com sitesinden 3 hafta önce 1 adet Karin markalı cam servis satın aldım. Ürünü iade etmek istedim kendileri satıcıyla iletişime geçmemi söyleyerek beni satıcıya yönlendirdi. Satıcı da ürünün kargo ücretini ödemem halinde ürünü göndereceğini belirtti. Bende mecburen 20 TL olan kargo ücretini ödedim.

Şimdi ise kargo ücretinin satıcıya ait olduğunu belirterek hiçbir şekilde işleme karışmamakta ve 12 mesajlaşmanın sonunda ücret iadesinin yapılması aşamasına anca gelebildim. Madem kargo ücreti satıcıya ait neden satıcı bu konuda bilgilendirilmedi ve neden ben 20 TL kargo ücreti ödemek zorunda bırakıldım. Kargo ücretim site tarafından da iade edilmemektedir.

Seçil 3.151 Okunma

Cevaplar

  • Sonteklif.com Temsilcisi15 Ocak 2015

    ”Ürün sayfalarında ve yardım başlıklarında bu durum belirtilmektedir. Satıcı ile olan görüşmeleriniz incelendiğinde kargo ücretini ödemeyi kabul ettiğiniz ve iade sürecini başlattığınız görülmektedir. Bu nedenle durum Sonteklif’in kontrolü dışında gelişmiş olup satıcıdan kargo ücretini talep edebilirsiniz.”

  • Seçil14 Ocak 2015

    Bir anlaşmaya varsam zaten burada niye şikayet edeyim. Yine bir bahane bulup çözüm buldunuz. Bir daha asla alışveriş yapmayacağım bir site. Kimseye de tavsiye etmiyorum.

  • Sonteklif.com Temsilcisi12 Ocak 2015

    "Anlık olarak yüzlerce kullanıcıya destek verildiğinden kullanıcı desteği site üzerinden yazılı olarak sunulmaktadır. Yürürlükteki kanun ve mevzuat gereği iade durumunda kargo ücreti satıcı tarafından karşılanmalıdır. Ürün sayfalarında ve yardım başlıklarında bu durum belirtilmekte olup, bu konuda satıcı ile alıcının farklı bir şekilde anlaşmaya varmaları Sonteklif’ten bağımsız bir süreçtir."

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön