Sompo Sigorta Poliçe İptal Mağduriyeti

Sefa Sefa3 hafta önce

5 Ekim 2020 bir aracımı sattım. 7 Ekim'de bu aracımın poliçesinin iptal başvurusunu yaptım. 9 Ekim'de başka bir araç aldım. Bu aracıma poliçe yapmak istediğimde 7. Basamakta olduğum halde 4. Basamaktan fiyat çıktığını gördüm. Nedenini sorduğumda önceki aracın sigortası henüz iptal edilmediği için sistem ikinci araç olarak görüyor 4. Basamağa atıyor dediler. Sompo poliçe iptalini 11. Ekim'de yapmış. Konuyu acente Sompo ve SBM ile görüştüm. SBM yetkilisi Sompo'nun yazılı talepte bulunması halinde iptal tarihini talepte bulunduğunuz tarihe çekilerek poliçenin revize edilebileceğini, böylelikle bu durumun düzeleceğini belirtti. Sompo'yu aradım aynı şekilde ilettim. 4 gün sonra aradığımda Sompo'nun SBM'ye talep yazısı göndermediğini ve böyle bir uygulamanın olmadığını belirttiler. 

Sompo Sigorta 2 günlük poliçede elde edeceği karından feragat edip müşteri memnuniyetini hiçe sayarak poliçemi revize etmeye yanaşmadı. Sompo Sigorta yıllarca kazasızlık tan elde ettiğim hasarsızlık indirimi mi birkaç günlük poliçe geliri uğruna ortadan kaldırdı. Durumu başkalarıyla paylaştığım da bu durumu yaşayanın bir tek ben olmadığım, yaşayanların da yine Sompo Sigorta mağduru olduğunu öğrendim. 

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi

Cevaplar

profile-icon Sefa 3 hafta önce

Ben ilk kez araç almadım ilk kez de poliçe yapmadım. Ama sizinle ilk kez böyle bir mağduriyet yaşadım. Siz çalışılacak bir firma değilsiniz. 11 yıllık kazasizligim dan elde ettiğim hasarsızlık indirimim sayenizde çöp oldu. Ondan dolayı bütün poliçe yaptıracaklara tavsiyem en uygun teklifi sompodan alsanız dahi yaptırmayın yoksa sizde benim gibi mağdur olur hak kaybına uğrarsınız

Sompo Sigorta Logo Sompo Sigorta 3 hafta önce

Sayın Müşterimiz, Başvurunuza ilişkin yapılan incelemeler sonucunda 06 BR 0412 plakalı aracın 05.10.2020 tarihinde satış gördüğü ve trafik poliçe iptallerinde satış tarihinden 15 gün ileri atılarak zeyiller yapılmaktadır. İlgili poliçe zeyili 20.10.2020 dir ve herhangi bir hata bulunmamaktadır. Resmi noter evrakında belirtilen tarihlere göre işlem yapıldığı ve bu tarihlerin yasal süreler dışında ileri-geri alınma işleminin bulunmadığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Sigorta A.Ş.

Sompo Sigorta Logo Sompo Sigorta 3 hafta önce

Sayın Müşterimiz, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Sigorta A.Ş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler