14 Aralık 2015

Sompo Japan Sigorta'nın Mini Onarım Oyunu!

Arkadaşlar kasko poliçemi bir yıl önce acentemin önerisiyle Sompo Japan'a yaptırdım. Bugün itibariyle bir şokla karşılaştım. Sompo'nun altı ay önce anlaşmalı olduğu şirkete mini onarımdan yaptırdığım 112 TL'lik tampon onarımını Tramer'e hasar kaydı olarak işlediğini öğrendim. Bunun hem sigortamın hem kaskomun hasarsızlığını bozduğunu öğrendim.

Sigorta kasko tekliflerimi yüksek çıkartıyor bu sebeple. 10 senedir bu tarzda bir kasko şirketiyle ilk defa karşılaşıyorum. Genel merkezlerini aradığımda işleyiş böyle bizde diyorlar. Kimseye bu şirketi tavsiye etmiyorum. Resmen kelime oyunlarıyla yasal boşlukları kullanıyorlar...

Gökhan 5.830 Okunma

Cevaplar

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi04 Nisan 2016

  Sayın Gökhan Kılıç, Başvurunuze yönelik yapılan incelemeler tamamlanmıştır. 200200016851906 numaralı poliçeden 03.02.2015 tarihinde açılmış olan 2015307012909 numaralı sompo özel onarım hasar dosyanız mevcuttur. Tüm Sigorta Şirketleri 2014 yılı nisan ayı itibarıyla TRAMER ile on-line olarak çalışmaya başladıklarından, üretilen her poliçe ve açılan her hasar dosyası anlık ve otomatik olarak transfer edilmektedir. Uygulama sadece Şirketimizde değil, tüm Sigorta Şirketlerinde aynı olup; yasal yükümlülüktür. Açılan hasar dosyanız sonucu, hasarsızlık indiriminin Sompo Japan Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi durumunda etkilenmeyeceği poliçenizde Sompo Japan Özel Onarım Klozu’nda belirtilmiştir. SOMPO JAPAN ÖZEL ONARIM KLOZU Bu hizmet; İSTANBUL, ANKARA, ADANA, ANTALYA, AYDIN, BALIKESİR, BURSA, DENİZLİ, İZMİR, MANİSA, MUĞLA, KAYSERİ, KOCAELİ, EDİRNE, ESKİŞEHİR, HATAY, İÇEL, KONYA, TRABZON, SAMSUN, UŞAK, AFYON, SİVAS, BATMAN, ISPART A, KÜTAHYA, OSMANİYE, 11 BİREYSEL GENİŞLETİLMİŞ KASKO SİGORTA POLİÇESİ Eski Poliçe No 0 Ref. No 019:0104/04/2016 / 0 / 24/12/2014 Düzenleme Tarihi ve Saati 25/12/2014 Düzenleme Yeri ANKARA ŞANLIURFA, TEKİRDAĞ, ÇORUM, MARDİN VE KIRŞEHİR illerindeki Sompo Japan Özel Onarım servislerinde verilmektedir. Bu teminatın verilmesinde sigortalı beyanı ile poliçeye kaydedilmiş olan sigortalı adresi esas alınmıştır. Hizmet taleplerinizde Sompo Japan Özel Onarım servislerine poliçeniz ile randevu alarak müracaat etmeniz gereklidir. Bu onarım hizmeti sonucu poliçenizin Sompo Japan Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi durumunda hasarsızlık indiriminiz etkilenmeyecektir. Hizmetin verileceği araçlar; Sompo Japan Sigorta poliçesinde kullanım tarzı Hususi, Jeep, Panelvan/Kamyonet (koltuk sayısı 4+1 ve üzeri), Minibüs (koltuk sayısı 14+1 den az) ve brüt ağırlığı azami 2.500 Kg olan araçlardır. Hizmet detaylarını ve servislerin iletişim bilgilerini 0850 250 81 81 i tuşlayarak ya da www.sompojapan.com.tr web adresinden öğrenebilirsiniz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Gökhan 30 Mart 2016

  2015307012909 Bu yeterli olacaktır sanırım. Ben sorunu çözeceğinize de inanmıyorum zaten. Şu an arabamda sizin gibi bir kasko şirketiyle çalıştığım için tramerde 112 TL bu hasar kaydı görünüyor. 10 senedir ilk defa Sompo Japan gibi bir kasko şirketiyle ilk defa karşılaştım. Aracımın sizin yüzünüzden değer kaybı oluşuyor.

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi30 Mart 2016

  Sayın Gökhan Kılıç, Site üyeliğimizin yeni aktif olması sebebiyle başvurunuz bugün itibarıyla değerlendirmeye alınmış olup; konuya ilişkin inceleme yapılabilmesi için poliçe veya hasar dosya numarasının iletilmesini rica ederiz. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Gökhan 15 Aralık 2015

  Tramerdeki hasarı silip, tüketicinin mağduriyetini giderinceye kadar yazmaya devam edeceğim. Sitede bir çok kişi aynı şikayetten bahsediyor ve kimseye kasko yapılırken uygulamanın bu şekilde olduğu bilgisi verilmemiş. Bu resmen haksız kazanç elde etmek olmuyor mu? Sanayi bakanlığının bu şirketin ruhsatını bir an önce iptal etmesi gerekiyor. Vatandaşını korumak adına.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön