28 Ekim 2016 #6802795

Sompo Japan Sigorta'nın Trafik Kazası Sonucu İlgisizliği!

28/08/16 tarihinde saat 21:00 civarında annem direksiyon hakimiyetini kaybederek elektrik direğine çarparak kaza yapmıştır. Araç Sompo Japan Sigorta şirketine kasko yaptırılmıştı. Olayın şokunu atlattıktan sonra kasko şirketi arandı ve çekici ile araç servise aldırıldı. Ancak kasko şirketi 2 ay geçmesine rağmen aracımızın tamirini başlatmadı. Gerekçesi ise kazanın kasten yapılmış olma ihtimaliymiş. Annem tek başına araç kullanırken direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle virajı alamamış yoldan çıkıp elektrik direğine çarpmış. Hayatını tehdit edebilecek bir kaza yapmış ancak nasıl oluyor Sompo Japan bu kazada bir kasıt arıyor. Halbuki biz aracın değerinin düşecek olmasına rağmen perte çıkarılmasını ve değerinin tamamını almayı hiç teklif dahi etmedik. Aracımızın tamirini ve tekrar kullanmayı istiyoruz. Bizi arabasız bırakması ve bu sıkıntıyı yaşatmaları nedeniyle Sompo Japan Sigorta'dan şikayetçiyiz.

Hanife 2.289 Okunma

Cevaplar

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi09 Kasım 2016

  Sayın Hanife ARSOY, Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır. Şirketimiz nezdinde “Kara Araçları Kasko Sigortası” ile sigortalı bulunan aracınızda 28.08.2016 tarihinde meydana gelen olayla ilgili 29.082016 tarihinde hasar dosyası açılmıştır. Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirilen bağımsız dosya eksperinin hazırlamış olduğu rapor ve tarafımıza iletilen evrakların tetkiki neticesinde, gerçekleştiği iddia edilen hasarın tutanakta beyan edildiği şekilde gerçekleşmediği görüşü ile , “Yanlış Sigorta uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve bu uygulamalarla mücadele usul ve esasları hakkında yönetmeliğin 5. Nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi”ne istinaden sigortalı aracınızın zararlarıyla ilgili tazminat talebinizin olumlu değerlendirilemediği hususunu bilgilerinize sunarız. Madde 5: (1) b ) Sigortalı yanlış sigorta uygulamaları ve tazminat sürecindeki yanlış sigorta uygulamaları: Sigortalının, sigorta ilişkisi içerisindeki ilgili tarafların, tazminat takip aracıları, hasar tedvir ve tasfiyesini yürütenler, sigorta eksperleri gibi bu ilişkide rol oynayanların sigorta sözleşmesinin kurulması ve yürürlüğü le sigorta tazminatının tekemmülü aşamaslarında şirkete karşı gerçekleştirdikleri yanlış sigorta uygulamalarıdır. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Hanife01 Kasım 2016

  Elimde ki iki dosyada da farklı poliçe no. mevcut. Sebebini bilmiyorum Diğerini yazıyorum 307000003819031 araba sahibinin T.C. numarası ise 11147799986 Nursel Arsoy a ait

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi31 Ekim 2016

  Sayın Hanife ARSOY, İletmiş olduğunuz poliçe numarası hatalıdır. Yeniden kontrol sağlamanızı veya poliçe bilgilerinize ulaşabilmemiz için TC kimlik numaranızı iletmenizi rica ederiz. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Hanife'nin Teşekkür Mesajı31 Ekim 2016

  İlginiz için teşekkür ederim. Poliçe no.: 4101503337810

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi31 Ekim 2016

  Sayın Hanife ARSOY, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup; konuya ilişkin inceleme yapılabilmesi için poliçe veya hasar dosya numarasının iletilmesini rica ederiz. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön