23 Şubat 2017

Sompo Japan Sigorta Sigorta Poliçesi Kapsamı Dar Ve Hediye Adı Altında Belirtilen İşlemin Yapılmama

Geçen yıl ilk kez Sompo Japan adlı sigortadan konut sigortası yaptırdık. Aracı şirket geçmiş yıllarda daha önce farklı şirketlere yaptırdığımız poliçeler ile aynı özellikte olduğunu söyledi. Bizde sayfalar dolusu poliçeyi detaylı inceleyemeden bu şirketten geçen yıl konut sigortası yaptırdık. Üç defa problemimiz oldu, dosya açtırdık ve ret verildi. Gerekçe olarak teminat dışı olması. Ama sigortayı yaptırırken eski poliçelerle aynı özelliklere sahip denmişti.

Meğerse kapsamı çok darmış ve bir nevi kandırılmışız. Hadi bundan da vazgeçtik. Sigorta şirketinin klima ve kombi temizliği hediyesi vardı. Bugün aradım. Kombi için henüz garantisi bitmediğinden bakım yapamayız deniliyor. Poliçede böyle bir şey yazmıyor. Velhasıl bu sigorta şirketiyle ilk kez işlem yaptım ve bu aynı zamanda son. Bir daha da bu şirketten sigorta işlemi yaptırmayacağım. Tamamen kandırıldığımı düşünüyorum. Böyle inanıyorum.

Atakan 1.833 Okunma

Cevaplar

 • Atakan22 Mayıs 2017

  Sonuç olarak memnun kalmadığım bir sigorta şirketi olarak karşıma çıktı. Buradan da olumlu bir sonuç çıkmadı. Ben de bu yıl ki poliçe yenilemesinde farklı bir sigorta şirketi ile sigorta yaptırdım.

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi06 Mart 2017

  Sayın Atakan A., Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır. Değerlendirmeye alınamayan hasar dosyalarınıza ilişkin detaylar aşağıdaki gibidir; • 19.02.2017 tarihli hasar talebiniz; binanın mutad oturmasından kaynaklı sigortalı konutta meydana gelen hasarların poliçede tanımlı teminatların herhangi birinin kapsamına girmemesi sebebiyle teminat dışı değerlendirilmiştir. • 01.02.2017 tarihli hasar talebiniz; meydana gelen hasarın poliçenizde yeralan izolasyon hasarları özel koşulunda belirtilen teminat dışı kalan haller ”ısı farklılıkları sonucu oluşan terleme/t-rutubetlenme/küflenme hasarları” maddesi gereği teminat dışı değerlendirilmiştir. • 23.12.2016 tarihli hasar talebiniz; izolasyın eksikliği hadisesine bağlı olarak sızan suyun/nemin netice hasarına neden olmaması nedeniyle değerlendirilememiştir. Talepte bulunduğunuz kombi bakım hizmetinin garantisi devam eden cihazlara uygulanması halinde, cihazın ana firması tarafından verilen garanti geçerliliğini yitirmektedir. Bu durum Şirketimiz ve hizmeti veren firmanın uygulaması olmayıp, cihazın üretici firmasına aittir. Tarafınızca bu durumun kabul edildiğine dair yazılı onay verilmesi halinde kombi bakım hizmetinin gerçekleştirilebileceği hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Atakan24 Şubat 2017

  Poliçe numara: 110000000303670 Müşteri numara: 8815596439

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi24 Şubat 2017

  Sayın Atakan A., Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, konuya ilişkin inceleme yapılabilmesi için poliçe numarasının iletilmesini rica ederiz. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön