27 Ekim 2016 #6798403

Sompo Japan Sigorta Seyahat Sigortası Kapsamındaki Mağduriyetimi 1 Yıl Geçmesine Rağmen Karşılamadı

Gencay Star firmasından 31/12/2015-03/01/2016 tarihleri arası yapılacak olan yılbaşı Bursa turuna ben, eşim, 6 yaşındaki kızım için rezervasyon yaptırıp parasını ödedim. Ancak, kızımın rahatsızlanması sebebiyle tura katılamadık. Katılamadığımız tur
bedelinin tazmini konusunda Sompo Japan Sigorta şirketine gerekli belgeler ile başvuru yaptık. Sompo Japan Sigorta yetkilileri “alınan rapor tarihinin 10:58 oluşu ve turun kalkış tarihinin 08:00 olması nedeniyle tur kalkışından sonra hastalığı değerlendirilerek” zararımı karşılamadı. Sağlık kurumları tarafından düzenlenen raporlar gerekli tedavi ve müdahale süreçleri tamamlandıktan sonra tanzim edilmekte olup, rahatsızlığın başlangıç saati olarak değerlendirmek mümkün değildir. İtirazım üzerine konunun tekrar değerlendirileceği belirtilmesine ve aradan yaklaşık 11 ay geçmesine rağmen halen bir cevap verilmemektedir.

Mustafa 1.971 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi01 Kasım 2016

    Sayın Mustafa Ç., Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır. İptal talebinize ilişkin göndermiş olduğunuz tıbbi rapor, tedavi faturası, tur evrakları, beyan ve poliçe kopyalarına istinaden yapılan değerlendirme sonucunda 31.12.2015 tarihinde sigortalı Ayşe Serap ÇİDO’nun rahatsızlanması neticesinde 31.12.2015-02.01.2016 tarihleri arasında gerçekleşen tura katılamadığınız anlaşılmıştır. Göndermiş olduğunuz raporda tarih 31.12.2015 saat 10:58 olarak belirtilmiştir. Tur sözleşmesinde Bornova Ege Kampüs kalkışlı turun başlama saati 08:00 olarak belirtilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucunda, yurtiçi seyahat sağlık sigortası poliçesinin tur iptal teminatı başlığı altında yer alan “Katılımcı seyahat acentesine ödemesini gerçekleştirmiş ise seyahat başlangıç tarihinden ve kullanılacak olan aracın kalkış saatinden önce (uçaklar için bilet üzerinde hava alanında olunması gereken saat geçerlidir)” şartı gereğince tur iptal giderlerinizden doğan masrafların karşılanması talebinizin poliçe kapsamı dahilinde olmadığı anlaşılmıştır. Bu açıklamalar çerçevesinde talebinizin değerlendirilemediği ve konuya ilişkin 11.05.2016 tarihinde tarafınıza dönüş yapıldığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi27 Ekim 2016

    Sayın Mustafa Ç., Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön