17 Mart 2016

Sompo Japan Sigorta Sağlık Sigortası...

Bu kurumsal zannettiğimiz firmadan yurtdışı seyahat sağlık sigortası adında poliçe kestirdik. Poliçe kestirdiğim yakınım yurt dışında kalp krizi geçirerek acile kaldırıldı ve kalp krizinden dolayı ameliyat oldu. Sonrasında dosyayla ilgili bütün evrakları göndermemize rağmen, 5 ay boyunca bizi saçma sebeplerle oyaladıktan sonra daha saçma bir sebeple parayı ödemeyeceklerini söylediler. Poliçe keselim ama ödeme yapmayalım istiyorlar ama böyle bir ticaret mantığı yok. Kurumsallıklarını ispatlayıp bizi mağdur etmemeleri gerekirken kişide olan hipertansiyonun kalp krizini tetiklediğinden dolayı parayı ödemeyeceklerini belirttiler. O zaman neden bu sigortayı yaptırayım ki. Ki zaten kişilerin yaşlarından dolayıda sigorta ücretini yüksek kestiler.

Soydan 599 Okunma

Cevaplar

  • Soydan29 Mart 2016

    5000euroluk tek bir fatura var diğerleri çokta önemli değil. bu fatura tamamen kalpkrizi sebepli olup acil bir sebepten dolayıdır ve sizin geçerli dediğiniz poliçe tarihleri içerisinde olmuştur. şimdi kalp krizinin neden fiztoterapi olarak göründünü açıklayabilir misiniz

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi28 Mart 2016

    Sayın Soydan Eraslan, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Sigortalı Bilor ERARSLAN’ın Hollanda’da yaşadığı rahatsızlık sonucu uygulanan tedavisine ilişkin masrafların karşılanması yönündeki talebiniz incelenmiştir. Sigortalımız adına düzenlenmiş iki adet poliçe bulunmaktadır. Poliçelerden bir tanesi Sayın Bilor ERASLAN'ın yurtdışında bulunduğu sırada 23.04.2015 tarihinde düzenlendiği için geçerli değildir. Bu durum poliçe üzerinde özel koşullar başlığı altında “Seyahat sigortası kapsamında sigortadan yararlanacak kişinin poliçe düzenlendiği sırada Türkiye’de bulunması gerekmektedir, aksi takdirde geçersiz olacaktır.” maddesi ile açıkça belirtilmiştir. Dolayısıyla çeşitli tarihlerdeki tedavilere ait tazminat talepleriniz, 10.12.2014 tarihinde düzenlenmiş bulunan ve 20.12.2014-20.03.2015 vade tarihleri arasında geçerli olan poliçeye istinaden değerlendirmeye alınmaktadır. Poliçe şartları gereğince oluşturulan değerlendirme neticesinde talep edilen faturalar ile ilgili gerekçeli değerlendirmeler, tarafınıza sözlü olarak iletildiği gibi, talebiniz üzerine ayrıca yazılı olarak da sunulmuştur. Faturaların bir kısmı, söz konusu poliçenin vade tarihleri dışında, bir kısmı da fizyoterapi tedavisine ait olduğundan kapsam dışında tutulmuştur. Fizyoterapi tedavisine ait faturalara, sahip olunan poliçenin “Rehabilitasyon tedavileri ve fizyoterapi, alternatif ve tamamlayıcı tıp tedavileri (masaj, homeopati, akupunktur v.b) “ istisna maddesi gereğince ödeme onayı verilememiştir. Bunun dışında Şirketimizde mevcut olan 12.03.2015 tarihli, 115,38 € tutarındaki fatura ve 06.02.2015 tarihli, 69,50 € tutarındaki faturalar, bu tedavilere ilişkin detaylı tıbbi raporları tarafımıza ibraz etmeniz halinde değerlendirmeye alınacaktır. Detaylı tıbbi rapor ibraz edilememesi halinde bu talepler için eksik evrak söz konusu olduğundan, poliçe şartları gereğince değerlendirme yapılamamaktadır. Sigortalının bu konudaki yükümlülüğü poliçe genel koşullarında aşağıda belirtildiği gibi açıkça belirtilmiştir. Genel Koşullar: Bu Poliçe kapsamındaki talebi için Sigortalı; a) Zararı asgariye indirmek için tüm makul tedbirleri alır. b) Durumu Şirket ve/veya Asistan Kişi/Şirkete en kısa zamanda bildirir. Şirketin onayını alabilmek amacıyla, Şirkete ulaşılamaması durumunda, sigortalı kendisine en yakın acil sağlık kurum ve/veya kuruluşuna gidebilir. Bu durumda, sigortalı aldığı hizmetler ve durumu ile ilgili bilgileri şirkete iletir. Sigortalı olayı gösteren orjinal belge ve makbuzları Şirkete ibraz etmekle yükümlüdür. c) Şirket’e hizmetin tam olarak verilebilmesi için gerekli tüm bilgi ve belgeleri (hastane raporu, reçeteler, medikal tetkik raporları, makbuzlar, faturalar v.b.) temin eder. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi18 Mart 2016

    Sayın Soydan Eraslan, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz incelemeye alınmış olup tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön