21 Nisan 2016

Sompo Japan Sigorta Kaskolu Araba!

2 Nisan 2016 tarihinde 2001 model Ford focus arabamla kaza yaptım. 4 Nisan'da kaza raporunu alır almaz sigorta şirketini aradım, şirketin eksper göndermesi ayın 8'ini buldu. 8 Nisan'dan beri değişmesi gereken ön tamponunun piyasada bulunmadığını söyleyerek bekletiyorlar. 16 Nisan tarihinde kasko şirketini arayıp hatırlatma yaptığım halde arabanın modeli eski onun için bulamıyoruz diyorlar. Arabanın modeli o kadar eskiyse neden kasko garantisi verip dünya kadar para aldılar. 3 haftadır arabam yok ve oldukça mağdur durumda kaldım, kaskonun bu süre içinde araba verebilmesi için sanırım onların anlaşmalı olduğu servise vermeliydim ki o servislerin hizmetlerinin ne kadar kötü olduğunu önceki bakım deneyimlerimden gayet iyi biliyorum. Model o kadar eskiyse neden kaskoladınız, 73 model Ford parçası bulunuyorda bu neden bulunamıyor bilmiyorum.

Hilal 1.238 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi29 Nisan 2016

    Sayın Hilal Kaya, Başvurunuza yönelik yapılan incelemeler tamamlanmıştır. 02.04.2016 tarihinde meydana gelen hasar 04.04.2016 tarihinde Şirketimize bildirilmiş ve 2016307042372 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Araç 2001 model Ford Focus olup, tedarikçi firma stoklarında parça olmadığı için (Marka distribütör firmaların 10 yıl üzeri araçların parçalarını stoklarında bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır) sipariş verilmesi veya servis tarafından temin edilmesi gerekmiştir. Aracın bulunduğu servis yetkilisi tedarik verilmesi talebini 12.04.2016 tarihinde iletmiş ve bu talep üzerine parça siparişi verilmiştir . Parçaların aracın marka yetkilisi distribütör firmadan temini üzerine onarım başlamış olup, şu anda aracın son işlemleri yapıldığı bilgisi alınmıştır. Sigorta şirketlerinin varlık sebebi , meydana gelen kaza sonrası araçta oluşan hasarın poliçe teminatları çerçevesinde giderilmesini sonucu oluşan masrafların karşılanmasıdır. Sadece, onarım için gereken parçaların ilgili distribütör/tedarikçi firmalardan temini için devreye girebilmektedir. Bu açıklamalar paralelinde Şirketimiz kaynaklı bir gecikme olmadığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Hilal22 Nisan 2016

    Poliçe numaram 307000004977337 ayın 12 sinde yenilettim

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi21 Nisan 2016

    Sayın Hilal Kaya, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, konuya ilişkin inceleme yapılabilmesi için poliçe veya hasar dosya numarasının iletilmesini rica ederiz.. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön