18 Ekim 2016 #6718441

Sompo Japan Sigorta Eksper Raporundaki Kusur Oranlarının Usulsüzce Değiştirilmesi

06VT**** plakalı aracımla 06Y**** plakalı araç arasında yaşanan kaza sonucunda eksper firması tarafından tarafıma yollanan ön rapor sonucunda kusur oranı tarafıma 0 (sıfır) olarak belirlenmiş ve 100 karşı tarafa verilmiştir. Bende bu sonuçlar ile zararımın karşı taraftan ödeneceğini belirterek aracımı yaptırıp ödeneğin tarafıma yatırılmasını beklemeye başladım. Ancak nasıl olduysa ön rapordaki kusur oranları tam tersine dönmüş ve başlangıçta sıfır olan oranım sonradan yüz olarak değiştirilmiş ve tamir işlemlerinin ücretinin benim tarafımdan ödenmesi istenmiştir. Ben bu kusur oranlarının değiştirilmesinin usulsüz olduğunu düşündüğümden gerekli yasal işlemleri başlatmak üzereyim. Bu firmaya olan güvenimiz sıfıra inmiştir. Bu durumun bir an önce düzeltilmesini talep ediyorum. Kazazedenin; Adı Soyadı: S.A, T.C Kimlik: *******4578, Telefon: +90 536 932 1996.

Resul 1.481 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi19 Ekim 2016

    Sayın Resul T., Başvurunuz üzerine 7928362 numaralı tramer kaydı incelenmiş olup, kusurun Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) Komisyon üyeleri tarafından verildiği tespit edilmiştir. Sigorta Bilgi Merkezi , sigorta şirketlerinden bağımsız bir kurum olup, kusur onamaları sigorta tahkim kurulu ve mahkemeler tarafından bozulmaktadır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi18 Ekim 2016

    Sayın Resul T., Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön