04 Mayıs 2017 #8324889

Sompo Japan Sigorta Dosyanın Olumsuz Sonuçlanması

Aracımın kaskosunu Sompo Japan Sigorta'ya yaptırdım ve 25 gün önce sabah işe giderken site çıkışında bahçe duvarının beton kirişine sürtünme sonucu aracımın sağ tarafında yüzeysel çizikler oluştu. 23.04.2017 tarihinde aracımı, çiziklerin onarımı için Nano Sistem'e götürdüm. Benim beyanım doğrultusunda dilekçe yazıldı bende imzaladım ve Sompo Japan Sigorta'ya gönderildi. Sigorta şirketinin ekspertizi olay yerine gelmiş bakmış ve duvarda hasar oluşmadığını bu nedenle beyanımın ve olay yerinin eşleşmediğini iddia ederek ve apartman görevlisinin olayı doğrulamadığını ve dosyamın olumsuz sonuçlanacağını belirti. Şimdi, duvarı tahrip edecek bir kaza olsaydı, araçta yüzeysel çizik değil göçük olurdu, apartman görevlisi; eksperin kendisi hakkında yalan söylediğini, 'ben sadece olaya şahit olmadım' dediğini söyledi. Dosya so. Ş***** hanım ciddiyetsizce dosyanız olumsuz dedi.

Mihriban 1.848 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi01 Haziran 2017

    Sayın Mihriban Ö., Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır. Şirketimizde 307000007356716 numaralı ve 26/11/2016-26/11/2017 vadeli Kasko Sigorta Poliçesi ile MİHRİBAN Ö. adına sigortalı bulunan 01DDT99 plakalı aracın 23/04/2017 tarihinde karıştığı kazada, aracınızın almış olduğu hasar 24/04/2017 tarihinde Şirketimize bildirilmiş ve 2017307080954 numaralı hasar dosyası açılarak işlemlere başlanmıştır. Dosyaya atanan eksperin eksper raporu incelenmiş olup; eksper raporunun ve beyan yazısının tetkiki neticesinde görülen hasarların örtüşmediği tespit edildiğinden, kazanın belirtilen yer ve şekilde oluşmadığı görüşü ile konu talebiniz Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı Ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine istinaden reddedilmiştir. MADDE 5 (1) b) Sigortalı yanlış sigorta uygulamaları ve tazminat sürecindeki yanlış sigorta uygulamaları: Sigortalının, sigorta ilişkisi içerisindeki ilgili tarafların, tazminat takip aracıları, hasar tedvir ve tasfiyesini yürütenler, sigorta eksperleri gibi bu ilişkide rol oynayanların sigorta sözleşmesinin kurulması ve yürürlüğü ile sigorta tazminatının tekemmülü aşamalarında şirkete karşı gerçekleştirdikleri yanlış sigorta uygulamalarıdır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, SOMPO JAPAN SİGORTA A.Ş.

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi04 Mayıs 2017

    Sayın Mihriban Özdemir, Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön