23 Mayıs 2016

Sompo Japan Sigorta Yedek Parça Türkiye'de Olduğu Halde, Yurt Dışından Talep Ederek Beni Mağdur Ediy

10 Mayıs 2016 gecesi kaza yaptım. Aracımda radyatör, fan ve kartel hasar gördüğünden değiştirilmesi gerekti. Bana Mazda 3 'ün Türkiye'de bu yedek parçalarının olmadığından dolayı Almaya'dan istenileceğini ilettiler. Kasko sözleşmesi gereği 7 gün ikame araç verdiler. Ancak Mazda servislerini arayarak bu parçaların Türkiye'de olduğunu öğrendim. Sompo Japan Sigorta'yı arayarak bu durumu ilettim. Ayrıca bu keyfi uygulamadan dolayı ikame olarak verilen aracın süresinin de uzatılmasını istedim. Verdikleri cevap bozuk plak gibi kasko sözleşmesinde 7 günle sınırlı cevabını veriyor. Ben de Elazığ Mazda 2 saatte, Adana Mazda servisinden 6 saatte, Ankara' da 1 günde ve İstanbul' da 2 günde gelebileceğini ve en geç 3 gün sonra aracımın teslim edilebileceğini söyledim. Karşımda muhatap bulamadım. Buraya yazmaya karar verdim. Ayrıca Başbakanlık BİMER'e yazacağım.

Özalp 1.316 Okunma

Cevaplar

 • Özalp25 Mayıs 2016

  Cevabınızda "Parçaların ilgili firmalardan temini üzerine bugün servise teslimi sağlanacaktır. " demişsiniz. Parçaların faturasında rakamları kapatarak yayınlayınız da görelim fatura başlığı Mazda Türkiye mi? Yoksa daha ucuza temin ettiğiniz firma mı?

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi25 Mayıs 2016

  Sayın Özalp K., Sigorta şirketlerinin varlık sebebi , meydana gelen kaza sonrası araçta oluşan hasarın poliçe teminatları çerçevesinde giderilmesi sonucu oluşan masrafların karşılanmasıdır. Sadece, onarım için gereken parçaların ilgili distribütör/tedarikçi firmalardan temini için devreye girebilmektedir. Parçaların ilgili firmalardan temini üzerine bugün servise teslimi sağlanacaktır. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Özalp25 Mayıs 2016

  Şirketinizi ciddiyete davet ediyorum yedek parçalar Türkiye ''de var. Mazda Distribütörü ile görüştüm. Ellerinde parça bulundurmadıklarını, parçaların Mazda servislerinde olduğu söylenildi. Ben Mazda servislerini arayarak parçaların olduğunu öğrendim. Tekrar dosyayı inceleyerek bana dönüş yapınız.

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi25 Mayıs 2016

  Sayın Özalp K., Başvurunuza yönelik yapılan incelemeler tamamlanmıştır. 10.05.2016 tarihinde meydana gelen hasar 12.05.2016 tarihinde Şİrketimize bildirilmiş ve aynı tarihte 2016307060927 numaralı hasar dosyası açılmıştır. Onarım için gerekli olan parçalar, aracınıın marka distribütör firma stoklarında olmadığı için yurtdışı siparişi verilmesi gerekmiştir. Sipariş öncesi aracınızın bulunduğu servise parça temininin yaklaşık 2 hafta sürebileceği iletilmiş, servisin parçaları kendisinin temin edemeyeceğini ve tedariği bekleyeceğini bildirmesi üzerine parça siparişi geçilmiştir. İlgili parçalar 25.05.2016 tarihinde temin ederek servise gönderilmiştir. Sigorta şirketlerinin varlık sebebi , meydana gelen kaza sonrası araçta oluşan hasarın poliçe teminatları çerçevesinde giderilmesi sonucu oluşan masrafların karşılanmasıdır. Sadece, onarım için gereken parçaların ilgili distribütör/tedarikçi firmalardan temini için devreye girebilmektedir. Bu açıklamalar paralelinde Şirketimiz kaynaklı bir gecikme olmadığı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Özalp24 Mayıs 2016

  Ne büyük sorun! Şirkette çözebilecek kapasitede kimse yok galiba

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi23 Mayıs 2016

  Sayın Özalp K., Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön