14 Ekim 2016

Sompo Japan Sigorta Poliçe İptali Sonrası Kalan Bakiye.

03/08/2016 tarihinde 33***plakalı aracımı sattım. Poliçe iptali sonrası 3 ay geçmiş olmasına rağmen geri ödeme yapılmayınca müşteri hizmetlerini aradım. Ödemenin neden yapılmadığını sorduğumda, poliçe ücretlerinin yatırılmadığını ve bunun ispatı ile ilgili evrak göndermemi istediler. Buraya kadar normal. 8 ay boyunca kredi kartımdan ödemeyi aldınız. Madem ödeme gözükmüyorsa neden aranmadım? İkincisi; müşteri hizmetlerine peki bu arada Allah korusun kaza geçirmiş olsaydım ne olacaktı dedim? Siz ödediğinizi ispatlayana kadar ödeme yapmayacaktık diyor.

Allah korusun ama kaza anında yaralı da olabilirdim veya o anda o işlerle uğraşmayacak bir durumda da olabilirdim. Sonuç ne olacaktı? Gümbürtüye gidecektik. Kazadan sonra ödeme yapmamak için (Benim aklıma bu geliyor) yaptığınız bu hareket ticari ahlakınıza uyuyor mu? Dikkat...

Mustafa 953 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa 15 Ekim 2016

  eğer hala böyle bir şey yok diyorsaniz o zaman 13/10/2016 tarih ve saat 17:29 da müşteri hizmetinizle olan konusmamizi dinleyin? Bana bunu söyleyen müşteri hizmetleri calisaniniz. Hatanizi kabul edip özür dileyeceginize böyle bir şey olmadığını soyluyorsunuz. Yine bir sorumsuzluk ornegi!

 • Mustafa 15 Ekim 2016

  sanırım siz anlamadiniz. Benim derdim primimin geri odenmeyisi değil. müşteri hizmetleri bana poliçe ucretimin odenmedigini bundan dolayı da geri iadenin gerceklesmedigini söyledi. Kaza gecirseydim ne olacakti dedigimde ispat isteyecektik diyor. Kaza aninda isim gucum yok ispat derdi ile mi ugrasacam? 8 ay boyunca kesinti yapiliyor fakat sizin sisteminizde poliçemin ucretinin yatirilmadigi gözüküyor. Neden ilk basta musterinizi uyarmiyorsunuz? böyle bir durum var policeniz odenmemis tedbirinizi alin diye. Kaza gecirecem ondan sonra da ispat edeceğim ki ben poliçe ücretini yatırdım diye. Oldu ki yolda kaldım. Yol yardimi lazım ne olacakti? Dag basinda ödeme makbuzunu mu arayacaktim?

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi14 Ekim 2016

  Sayın Mustafa S., Başvurunuz üzerine yapılan incelemede, 03.08.2016 tarihinde poliçe iptalinizin gerçekleştiği, ancak prim iadenizin kredi kartınıza otomatik yansımadığı görülmüştür. Pim ödemeleriniz hakkında başvurunuzda bahsi geçen bir durum tespit edilememiş olup, oluşan 348,83 TL tutarındaki prim iadeniz 14.10.2016 tarihinde manuel gerçekleştirilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi14 Ekim 2016

  Sayın Mustafa S., Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön