24 Ağustos 2016

Sompo Japan Sigorta Masrafları Karşılamıyor!

Kaza yapan aracımın olayın başında tamir ve masraflarını karşılamayı kabul etmesine rağmen sonradan sebepsiz vazgeçti. Şimdi gönderdiği parçaların parasını talep ediyor yoksa hakkımda dava açacakmış. Olay yeri fotoğrafları mevcut. Yerde yarım metre kar var kar izlerinden kazanın anlatılan şekilde yapılmış olduğu anlaşılıyor. Karşı taraf başa bir ilde kamuda çalışan biri olay günü 80 yaşındaki annesini hastahaneye götürüyor muayene için alınan sıra numarası mevcut. Olay yerine yakın petrolden yakıt almış fişi mevcut. Karşı tarafın beyanı aracım kayarak karşı şeride geçti ve diğer araca yandan çarptım hatalıyım raporu mevcut. Kaza anında olayı gören diğer araçların fotoğraflarda da görülüyor plakaları mevcut ve kendilerine plakadan ulaştım şahitlik edeceklerini belirttiler şahitlerim mevcut. Sigortacılık iyi avukatla çalışmak değil Türkiye'deki tek avukatta sizinki değil.

Bedirhanı 772 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi07 Eylül 2016

    Sayın Bedirhanı P.; Şirketimizde sigortalı bulunan 63HS478 plakalı aracın, 65AG559 plakalı aracınızla 22.03.2016 tarihinde karıştığı trafik kazasına ilişkin olarak; bağımsız dosya eksperi, Şirketimiz dosya yöneticileri ve mahkeme bilirkişisi tarafından değerlendirmeler yapılmıştır. Türk Ceza Kanunu’nun 158’inci maddesinin “k” bendinde yer alan Dolandırıcılık suçunun “Sigorta bedelini almak maksadıyla” işlenmesi halinde adli para cezasının miktarı suçtan elde edilen menfaatin iki katından az olmamak kaydı ile üç yıldan yedi yıla kadar hapis ve beşbin güne kadarı adlî para cezasına hükmolunur ve öte yandan tarafların Türk Ticaret Kanunu 1447 maddesi gereğince, rizikonun gerçekleşmesinden sonra, sözleşme uyarınca veya sigortacının istemi üzerine, rizikonun veya tazminatın kapsamının belirlenmesinde gerekli ve sigorta ettirenden beklenebilecek olan her türlü bilgi ile belgeyi sigortacıya makul bir süre içinde sağlamak zorundadır hükmüne amir olup, tarafınızca iletilen belgelerden hasar incelemesi yapılmış,araçlardaki hasarların anlaşmalı tutanakta belirtildiği şekilde oluşamayacağı ve uyumlu olmadığı tespit edilmiştir. Bu nedenle hasar talebinizin karşılanamayacağı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Bedirhanı26 Ağustos 2016

    Dükkanda iki kişi çalışıyor herhalde hala cevap yok

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi24 Ağustos 2016

    Sayın Bedirhanı P., Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön