07 Ekim 2015

Sompo Japan Sigorta Hırsızlık Sonucu Eksik Ödediler.

Nisan 2015'te site içerisindeki evimde hırsızlık meydana geldi. Polis tutanakları tutuldu. Ekspertiz geldi onlarda tutanak tuttular. 4 bin küsur lira ödenmesi gereken hırsızlık karşılığı 1100 lira ödediler. Sigorta acentesine defalarca söylememize rağmen ha şu gün düzelteceğiz ha bugün düzelteceğiz diye 6 ay geçti hiçbir gelişme olmadı.

Adem 557 Okunma

Cevaplar

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi04 Nisan 2016

    Sayın Adem Kara, Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır. Poliçe şartlarında yer alan “Hırsızlık Tanımı“ nda yer aldığı üzere, çalınan altın ve ziynet eşyalarının kilitli dolap/kasada yer alması gerekmektedir. Yapılan incelemede çalınan altın ve ziynet eşyalarının kilitli kasada yer almaması nedeniyle yine poliçede yer alan maddeye istinaden %5 'i oranında ödeme yapıldığı tespit edilmiştir. HIRSIZLIK TANIMI : Hırsızlık Sigortası Genel Şartları ve poliçe üzerinde teminat klozları çerçevesinde hırsızlık teminatı verilmiş olup, ayrıca Hırsızlık Sigortası Genel Şartlarının Ek sözleşme ile teminata dahil edilebilecek maddelerinden A.4.3, 4.4 ve 4.7 fıkraları da poliçe kapsamına dahildir. 2 ARTI KONUT SİGORTA POLİÇESİ Poliçede belirtilen değerli eşya bedelini geçmemek üzere sanat veya antika değeri olan tablo, heykel, biblo, ruhsatlı silahlar, resim, kitap, gravür, yazı, halı, ipek halı ve benzerleri ile kürk, mücevher, saat, altın ve sair kıymetli madenlerden mamul ziynet eşyası, kıymetli taşlar, inciler ile bunların benzerleri için hırsızlık rizikosu teminata dahil edilmiştir. Mücevher, altın ve sair kıymetli madenlerden mamul ziynet eşyası, saatler, kıymetli taşlar, inciler ile bunlardan mamül diğer eşyalar için ancak en az 75 kg ağırlığında taşınamaz çelik kasada veya duvara gömülü veya sabitlenerek taşınabilir özelliği olmayan kasada saklanması kaydıyla eşya sigorta bedelinin %20 si ile teminata dahildir. Günlük kullanıma yönelik mücevherat, değerli taş, kıymetli saat ve benzerleri için, kilit altında saklanma şartının yerine getirilememesi durumunda, toplam eşya sigorta bedelinin %5 i ve azami 5.000 TL ye kadar hırsızlık teminatı verilmiştir. Nakit para ile cumhuriyet, reşat ve bunlardan mamül altın paralar kolay taşınamayan kilitli dolap/çekmece veya kasa içinde saklanması şartıyla azami eşya sigorta bedelinin %10'una kadar ve azami 5.000 TL ile teminat kapsamındadır. Konut dışında rahatlıkla kullanılabilir görsel ve işitsel cihazlar ile optik eşyalar, konutta oluşabilecek bir hırsızlık neticesinde olay başı ve yıllık toplam azami eşya bedelinin %30 una kadar teminat kapsamındadır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

  • Sompo Japan Sigorta Temsilcisi31 Mart 2016

    Sayın Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Site üyeliğimizin yeni aktif olması sebebiyle başvurunuz bugün itibarıyla değerlendirmeye alınmış olup; konuya ilişkin inceleme yapılabilmesi için poliçe veya hasar dosya numarasının iletilmesini rica ederiz. Saygılarımızla, Sompo Japan Sigorta A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön