Sompo Japan Sigorta Hasarlı Gösterilen Araç!

Coşkun L. |

Geçen sene oğluma ait 34 u---4 plakalı aracın kaskosunu uygun fiyatından dolayı Sompo Japan Sigorta'ya yaptırdık. Yıl içinde arabada oluşan ufak çizikler için senede 4 hakkımız olan mini onarım hakkımızı kullanarak Ümraniye Fatih Sultan Mehmet sanayi sitesi girişinde bulunan sigorta yaptırdığım aracı firmanın önerdiği bir servise giderek, mini onarım hakkımızı kullandık.

Şimdi kasko yenileme zamanı geldi ve kasko yenilemek için fiyat aldığım şirketlerde aracım hasarlı görünüyor. Aracımı mini onarım değil hasar göstermişler. Büyük bir mağduriyet içindeyim.

Etiketler :

Hasarsızlık Kademesi Poliçe Bilgilendirme

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 14 Nisan
  18:11

  Sayın Coşkun Layık,

  Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır.

  Yapılan incelemede, 11.04.2014 tarihinde Şirketimizden açtırmış olduğunuz 2014307564367 numaralı hasar dosyasının , yine almış olduğunuz hizmet paralelinde Tramer sistemlerine “Mini Onarım” olarak yansıdığı görülmüştür.

  2015 Şubat ayında Şirketimiz tarafından sunulan poliçe teklifi incelendiğinde hasarsızlık indiriminizin 4. kademe üzerinden verildiği ve hasarsızlık indiriminizin etkilenmediği tespit edilmiştir. Ayrıca yine aynı dönemde farklı bir sigorta şirketinden düzenletmiş olduğunuz poliçede de hasarsızlık indiriminizin 4. basamak üzerinden verildiği tespit edilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla

  Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • 12 Nisan
  13:47

  Sayın Coşkun Layık,

  Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

  Site üyeliğimizin yeni aktif olması sebebiyle başvurunuz bugün itibarıyla değerlendirmeye alınmış olup; tarafınıza en kısa sürede bilgi verecektir.

  Saygılarımızla,

  Sompo Japan Sigorta A.Ş.