Sompo Japan Sigorta Eksper Nedeniyle Mağduriyet!

Fatih S. |

Akaryakıt firmamızda kar nedeniyle oluşan çatı hasarının tespiti için gelen eksper ellerini bile cebinden çıkarmadan çatıyı bile kontrol etmeden tesisimizde 2 dakika durup ayrıldı. Sonrasında bölgede bulunan bir firmadan teklif alınmış ve o firmada gelip aynı şekilde çatıya bile çıkmadan ellerini cebinden çıkarmadan öylesine bir bakıp iş yerimizden ayrıldı. Daha sonra hesabımıza mevcut hasarın yarısı ödendi ve bu miktara hiçbir firma hasarı onarmayı kabul etmedi. Defalarca saha müdürüyle yapılan görüşmelerimize rağmen bir sonuç alamadık ve haliyle kışın karda oluşan hasar yaz gelmesine rağmen hala aynı şekilde durmaktadır.

Etiketler :

Haksız Ekspertiz Raporu

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Fatih S.
  14 Aralık
  14:33

  sorunum cözülmedi. kafalarına göre bir ödeme yaptılar. Şikayetvar bir de soruyor teşekkür etmek ister misin diye.

 • 20 Nisan
  10:39

  Sayın Fatih Sadıkoğlu,

  Tarafınızca iletilen teklifler üzerinden inceleme yapılmış ve bu teklife göre yapılan alternatif piyasa araştırması üzerinden hasar tutarınız belirlenmiştir. Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla

  Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • Fatih S.
  18 Nisan
  09:50

  2-mevcut kapaklar istasyon tonozunun (catının) üstünde olan kapaklardır. Bu arkadaşlar çatıya cıkmadan nasıl hasar tespiti yapmıştır.

 • Fatih S.
  18 Nisan
  09:50

  1-yetkili onay firması dediğiniz arge isimli firma nereden yetki almıştır. Bu firma piyasaya iş yapan bir şahıs firması. Vermiş olduğu teklifte hasar gören parçaların tamamını değişmeden onarım yapabilecegini ifade etmiştir. Mevcut hasarımızın tamamının tutarı 7000 TL'nin üzerindedir. Teklif alınan arge firması hasar gören parcalardan (alt ve üst kapak oluyor bunlar) değişmeden mevcut hasarlı parcaları kullanacagını beyan etmiştir. Oysaki bu kapaklarda hasar görmüştür ve değişmesi gerekir. Üstelik ne yeklilendirdiğiniz eksper ne de arge firmasının yetkili elemanı hasar gören yeri incelemeden ofisimizde cay içerek hasar tespiti yapmıştır.

 • 14 Nisan
  18:37

  Sayın Fatih Sadıkoğlu,

  Başvurunuz üzerine yapılan incelemeler tamamlanmıştır.

  14.01.2016 tarihinde meydana gelen hasar 18.01.2016 tarihinde Şirketimize bildirilmiş ve 2016111007446 numaralı hasar dosyası açılmıştır.

  Yapılan incelemede, hasar gören kısımların yenilenmesi için yetkili onarım firması tarafından KDV hariç 5.130,00 TL teklif verildiği , ancak tarafınızdan onarım onayı verilmediği için işlemlerin gerçekleştirilemediği görülmüştür.

  T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirilen bağımsız eksper ve Şirketimiz tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, onarım firması tarafından hasar işlemlerinin yapılabilecek olması sebebiyle, tarafınıza da bilgi verilerek, hasar dosyanızın sonuçlandırıldığı ve 29.02.2016 tarihinde hasar ödemeniz gerçekleştirildiğini bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  Sompo Japan Sigorta A.Ş.

 • 13 Nisan
  15:06

  Sayın Fatih Sadıkoğlu,

  Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

  Başvurunuz Şirketimize ulaşmış olup, incelemeler tamamlandıktan sonra tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla,

  Sompo Japan Sigorta A.Ş.