Toplam çözüm sayısı
..
Skoda ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Cüneyt'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
 • profile
14 Destekçi
  15 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Skoda Octavia 2021 Çalışmama Sorunu

16345görüntüleme
Cüneyt
Cüneyt 29 Mayıs 08:22

Skoda Octavia 2020 Model 1.0 e-TSİ Premium aracım var. Üç ay önce alındı ve henüz 4000 kilometrede. Aracım ilk olarak yaklaşık 1,5 ay önce bir restoranda yemek yedikten sonra binmek isteyince çalışmadı. Yol yardımı aradım Urfa Skoda'dan gelip akü problemi olduğunu söylediler. Akü takviyesi yapıldıktan sonra araç çalıştı. Bir sonraki gün servise gelmem gerektiği söylendi. Öyle yaptım. Yaklaşık 6 saat serviste aracın problemi araştırıldı ve sorun olmadığı bir daha böyle bir problem olursa aracı distribütöre göndermek gerektiği söyledi. Ben de aracı kullanmaya devam ettim. 10 gün sonra Diyarbakır merkezde aynı şekilde yine araba kilitlenince sorunun akü olmadığını anlamış oldum. Yol yardımı aradım bayram nedeniyle servis kapalı ama acile bakan arkadaş geldi. Araba çalıştırıldı servise geçtik. Çeşitli ayarlar yapıldığı söylendi. Bir daha olursa merkez ile konuşacaklarını kendilerinin de sorun tespit etmediklerini belirtiler. Artık arabaya olan inancımı yitirdim. Her stop ettiğimde acaba çalışacak mı korkusu başladı. 2hafta sonra bir benzin istasyonunda benzin aldıktan sonra aynı şey tekrar oldu. Ama işlek bir benzin istasyonunda olduğum ve istasyonu işgal ettiğim için iş yerinden özür diledim ve o yarım saat geçmek bilmedi. Kendini kilitliyormuş. Araç servise çekildi. Bu sefer araç ile ilgili sorunun ne olduğunu bulmaları gerektiğini söyledim. Gerekirse araç sizde kalsın dedim. Merkezi arayıp ikince kez şikayet kaydı oluşturdum. Gerekirse aracın ücretinin iadesini talep ettim. Bana söylenen şey ücret iadesinin olmayacağı, gerekirse Almanya'dan mühendisin gelip sorunu burada çözeceği oldu. Aracım bir gün sonra merkez ile görüşülerek yazılımın eksik olduğunu, eksik iki yazılımın da yüklendiğini artık böyle bir hata olmayacağını söyleyerek aracı bana verdiler. Ben de en azından bu sefer farklı bir şey yapıldığı için aracımı alıp kullanmaya devam ettim. 10 gün sürmedi. Toplamda bu olayı 4 defa yaşadım. Yaptığım prosedürleri atlıyorum artık. 320 bin liraya aldığım araç ile başıma gelenler bunlar. Araç çekici ile Diyarbakır'a çekildi. Bana araç tahsis edileceği söylendi. Yeniden oluşturduğum şikayet kaydında bana 7 hafta sonra yeni bir güncelleme geleceği ve bu sorunun çözüleceği söylendi. Ama artık psikolojik olarak arabamdan soğudum ve değişim ya da iade talep ettim. Umudum yok ama yasal yollar dahi her şeyi araştırıyorum.

Cüneyt
Cüneyt17 Haziran 01:01

17.06.2021 güncelleme yapıldı denerek tarafıma verilen aracım bugün tekrar durdu. Artık yaşadığım mağduriyeti anlatmayacagim. Araç çekici ile servise çekildi. Skoda merkez kesinlikle bu sorunla ilgilenmiyor ve beni dinlemiyor. Yasal yollara başvurdum. Aldığım sıfır araç nedeniyle mahkemelik olduk. Teşekkürler Skoda

 • profile
 • profile
 • profile
14 Destekçi
  15 Yorum

15 Yorum

İsa
İsa31 Mayıs 23:59
 

Kardeşim geçmiş olsun. Aynı sorun bende de var. Mardin servisi iki ayrı kod gösterip güncelleme yaptıklarını söylediler. Henüz tekrar etmedi arıza. Ama öncesinde iki defa olmuştu. Tekrar olursa olayı direkt yargıya taşıyacağım.

 4
Furkan
Furkan06 Haziran 17:31
 

400 km olan aracımda start stop hatası verdi. Skoda acil servisi aradım aracı kullanarak akünün şarj olmasını sağlayın denildi. Daha sonra kullanmama rağmen hata düzelmedi. Servise götürdüm. Akünün kendini korumaya aldığını, hatayı cihaz ile sildiklerini belirttiler. Bir güncellemeden bahsettiler ama şu an şart değil dediler. Müsait olduğumda aracı getirdiğimde güncelleme yapılacağını belirttiler.

 2
Atakan
Atakan26 Haziran 13:07
 

İyi günler, geçmiş olsun. Aynı sorunu bende yaşıyorum 5 gün serviste Kaldı araç, herhangi bir problem olmadığı anlaşıldı, geri aldım kullanırken Sürmeli s. O. S hatası verir oldu, bu sabah yine çalışmadı ve yol yardım geldi akü şarj edildi çalıştı tabi ki ilk seferde olan aynı şey. Aracın elektrik akşamında yanlış çalışan bir şey var ve akü bitik görünüyor çalışmıyor, biraz şarj edip aracı çalıştırınca toparlıyor ve düzeliyor. Bu sorun nasıl çözülür bilemiyorum ama varsa böyle sıkıntı yaşayan burada paylaşsın, kusur mu var başka bir problem mi çözmüş olalım. (Golf, a3, Leon, Octavia e TSİ motorlar, hangisi olursa hepsi aynı burada paylaşalım sorunları)

 3
Barıs
Barıs13 Ağustos 09:14
 

Sorun bence shift by wire teknolojisinde. İlk çalıştırmada fren pedalına biraz az bastığınızda bence araç p konumunda çalışmak yerine sanki hareket edecekmiş algısı ile hatalı işlem yapıyor ve önce tahrik sistemi hatası veriyor akabinde de aracın gücü yetmediğinden akü (ön sağ koltuk altındaki elektrikli batarya9 uyarısı veriyor. Bence ilk çalıştırma anında frene çok fazla basarak, ilk çalıştırmayı yapmak gerek. Aracı dün teslim aldık, araç daha 28 km yapmışken, üçüncü çalıştırmada ilk uyarıyı aldık. Eski DSG kullananı olarak fren pedalına sanki az bastımda bu şekilde süreç ilerledi hissi oluştu. Uyarı sonrası aracı durdurup, frene çok basarak denedim uyarılar kalktı, ama tabi uzun süre araç kullanılmadan beklese vs, ilk tahrike bu yazılım hatası dolayısı ile gücü yetmediğinden akü bitik şekle dönüyor sanırım.

 1
Wanlıyunus
Wanlıyunus30 Haziran 19:38
 

Çok şaşırdım bende Van bayi den Octavia pazarlığı yaptım tam karar vermiştim bu yorumlara bakmak geldi aklıma almaktan vazgeçiyorum gel o kadar para ver sıkıntı yaşa bayi arkanda durmasın Skoda ya yakışmadı.

 2
Selçuk
Selçuk05 Temmuz 15:18
 

Şikayetinizi, yasal başvurunuzu nereye yaptınız nasıl bir yol izleniyor?

 2
Dilek
Dilek05 Temmuz 16:10
 

Merhaba bende Skoda Octavia aldım ocak ayında aracım son 20 günde 4 kez aynı şekilde kitlendi ve araç daha 5 bin km de, son arıza bugün oldu, yazılımsal bir sıkıntı olduğunu söylüyorlar ama kendilerininde bildiği yok, aracı servisten aldıktan 4 gün sonra yine oldu. Araba kitlenince arabayı çalıştırma sistemi de akü başlarını söküp takmak. Sıkıntı yok halledeceğiz deniyor ve bu yeni e-tec araçlarda genel bir arıza ve her bayide bu arızaları veren birkaç araç var. Dava yoluna bende gitmeyi düşünüyorum ama Skoda arızalı araçları toplatmalı ya da kesin bir çözüm bulmalı.

 4
Soner
Soner05 Temmuz 19:15
 

Aynı şekilde benim aracımda şu anda serviste 5 gündür... Ne yapacaklar bilemiyorum... Sonuç elde eden olursa paylaşırsa sevinirim...

 3
Barıs
Barıs13 Ağustos 09:19
 

Bir yoruma yazdım bence sorun shift by wire teknoloisine konu yazılımda. İlk çalışmada frene az basarak çalıştır dediğinzide araç bence sanki hareket edecek algısı ile aynı anda hem tahrik ham de elektrikli özelliğinden dolayı- ilk ana bu harekete gücü yetmediğinden- uyarı veriyor. İlk çalıştırmaları frene çok basarak yapmayı dener misiniz ya da frene basma şeklinizi (ilk çalıştırmada) kıyaslayın, sanki bana yazılımın bu az frene basarak çalıştırmayı hatalı algılaması olarak geliyor. Haddızatında yazılımda bir sorun var, yabancı blogları da okuyup anlamaya çalışacağım. Araçlar serviste deneme tahtasına dönmemeli kanısındayım.

Soner
Soner05 Temmuz 19:19
 

Sanırım bu sorun çözülecek gibi değil... Dava yoluna giden arkadaşlar var ise nasıl bir yol izlememiz gerekiyor...

 2
Cüneyt
Cüneyt06 Temmuz 00:08
 

Arkadaşlar benim aracım yapıldı dendikten sonra tam olarak 7 defa durdu. Su an serviste. Avukat ile konuştum. Öncelikle notere gidip ihtar verdim. Skoda ihtara kurumsal olarak cevap vermiyormuş. Ben de bu hafta vekalet verip dava surecini başlatacağım. Beraber hareket etmek ve fikir paylaşmak açısından bir telegram grubu oluşturabiliriz.

 5
Selçuk
Selçuk06 Temmuz 10:40
 

Cüneyt bey gelişmelerden bizi de haberdar ederseniz seviniriz

 4
Osman
Osman25 Temmuz 17:30
 

Aynı durumdayım nasıl bir yol izlenebilir dava için

 1
Osman
Osman27 Temmuz 22:43
 

Skoda Octavia Arıza adında telegram grubu kurdum arkadaşlar

 1
Kerem
Kerem05 Ağustos 13:06
 

Bende benzer durum 14.000 km iken oldu. Yeni yazılım yükledikleri bayi tarafından iletildi ama aldıktan sonra 1 hafta içinde tekrar oldu. Mahkeme yoluna giden arkadaşlar hangi yolları izledikleri söyleyebilirse sevinirim. Şu an Adana'da aynı sorundan 3 araç bu hafta bayiye çekilmiş.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 Ekim 14:56

2020 Octavia 2 sefer 12 volt 48 volt arızası verdi 1'de keleşler e gitti yapıldı geri geldi 2'Cide erkurt gitti geldi fakat erkur'dan geldik ten sonra metrik far ve şımart ling çalışmıyor aradım erkur aradım aracın servise getirmem gerektiği söyleniyor ben servis servis dolaşmak zorunda mıyım çekici...

profile
 • 0görüntüleme
 • 16 Ekim 13:20

2021 haziran ayında Skoda özaydın bayiinden Skoda Octavia 1.0 Elite paket aracımı aldım. Aracım bugün itibari ile 5900 km dedir. Aracımın direksiyonunda ciddi anlamda renk atması olmuştur. Belgeye ekliyor olacağım. Bu sorunumdan dolayı Esenyurt Doğuş otoya gittiğimde pandemi şartları bahane edilerek...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 27 Eylül 15:08

12 Temmuz'da 2021 sıfır ÖTV indirimli Octavia 1.0 Elit araç aldım. Yolda gelirken dinlenme tesislerinde 15 dakika durduktan sonra araç çalışmadı, 7-8 denemeden sonra çalıştı 200 km yol yapıp eve vardım. 2 gün sonra araç bu sefer kendisini komple kilitlemiş kapılar dahi açılmadı. Yol yardımını aradım...

 • profile
1 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 22 Eylül 08:37

2013 model Octavia Elegance cr aracım var. Bluetooth dokunduğumda kullanılır telefon yok ibaresi veriyor. Full bir araçta bunun olmaması çok üzüldüm ve pişmanlık derecesine getirdi. 2021 yılındayız aux la araçta müzik dinliyoruz, resmen kazaya sebebiyet.

profile
 • 0görüntüleme
 • 06 Eylül 12:34

06CB**** plakalı Skoda Octavia aracımla 22/08/2021 günü araçtan trigerden duman gelerek hararetle yolda kaldım. Yolda kaldığım noktanın yakınındaki Volkswagen servisinden gelen usta aracın triger setinde problem olduğunu kullanmamam gerektiğini, soğutup suyuna bakmamı söyledi. Aracı soğuttum suyunda...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
1 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 03 Eylül 11:13

Skoda Octavia Style cr 2015 model sahibiyim. Araç iki buçuk yıldır bende. Bu araçların Kaputunda kronik problemi olan vernik atma sorunu benim aracımda da mevcut. Aracı Konmar yetkili servise götürüp gösterdiğimde bir şey yapamayacaklarını belirttiler, o sebepten konuyu size taşıyorum. Açıkçası Skod...

 • profile
 • profile
 • profile
5 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 01 Eylül 16:50

21 Haziran 2021 tarihinde İstanbul altur otomotiv den 1.0 Skoda Octavia aldım araç 2. Haftasında kendini kilitledi Skoda m. Hizmetlerini arayıp aracı açtık ama araba tekrardan park tuşu takili kaldı sonra da kapi pencere ve trim sesleriyle uğraşıyoruz İskenderun gümüş otomativ e 4 5 kere gitmeme rağ...

 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 31 Ağustos 18:09

6 ay önce 2020 model Skoda Octavia araç satin aldım. Şimdiye kadar sos arızası ve akü arızasıyla karşılaştım. Aracı aldıktan 3 ay sonra arka stop lambalarının içinde örümcekler fark ettim. Bugün servise geldim hem arizalar için hem de stop lambalarındaki durum için. Stop lambaları için bir şey yapam...

 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 29 Ağustos 18:30

Engelli muafiyetinden yararlanarak 2021 ocak ayının son haftası 2020 model Skoda Octavia 1.0 Premium'u aldık. 1 Temmuz günü arabayı park edip, 5-10 dakika sonra geriye döndüğümde arabayı açamadım. Tüm kapılar kilitli idi ve hiçbir şekilde açılmıyordu. Müşteri hizmetleri aradım. Yol yardım gönderdile...

 • profile
 • profile
 • profile
3 Destekçi
2 Yorum
profile
 • 0görüntüleme
 • 05 Ağustos 23:44

2 ay önce Efe Skoda Ankara'dan 2021 Octavia Premium araç aldım başıma gelmeyen kalmadı servisten çıkamaz oldum. İlk gün aldım daha 1 saat olmadan ekran çalışmıyor. 2 Araç direksiyonu çeviriyorsun lastik tarafından kutur kutur ses geliyor. 3 araç kendini uyku moduna almışmış araca hiçbir türlü gireme...

 • profile
1 Destekçi
1 Yorum