15 Mart 2017
Yorum Yap
#8038999

Skoda Araçta Meydana Gelen 3 Büyük Arıza!

Yüce Auto Motorlu Araçlar Tic. A.Ş. E5 Karayolu Fil Yokuşu No:16, 34846 İstanbul – Türkiye. Antalya Çağ Otomotiv’ den 14.05.2014 tarihinde Skoda Octavia marka acımı (2014 Model “0” km) teslim aldım. 21.06.2016 tarihine kadar keyifle ve memnuniyetle kullandım.
Ancak;
• 21.06.2016 tarihinde klima motoru arızalandı. Garanti Plus kapsamında Antalya’ da yetkili serviste orijinali ile değiştirilerek arıza giderildi.


• 30.12.2016 tarihinde devridaim motoru arızalandı. Garanti Plus kapsamında Antalya’ da yetkili serviste orijinali ile değiştirilerek arıza giderildi.


• 04.03.2017 tarihinde turbo arızası meydana geldi. Garanti Plus kapsamında Antalya’ da yetkili serviste orijinali ile değiştirilerek arıza giderildi. Aracımdaki arızalar ailemle seyahat esnasında meydana geldi, çekici vasıtasıyla yetkili servise götürdüm.


2014 model 41.000 km 'deki aracımda üç büyük arıza. 2 yıllık Garanti süresinin bitmesinden sonraki yaklaşık dokuz aylık bir zaman diliminde meydana geldi. Garanti Plus yaptırdığım için bu arızalardan maddi olarak etkilenmedim. Bununla birlikte garanti Plus yaptırmamış olsaydım; psikolojik olarak etkilenmemle birlikte, büyük bir maddi yükün de altına girmiş olacaktım. Aracımda meydana gelen arızaların hiçbiri kullanım (kullanıcı) hatasından kaynaklanmamaktadır.


Aracımla İki çocuğumu sabah okullarına bıraktıktan sonra işime geliyorum. Araba sahibi olmak benim için lüks değil, tamamen zorunlu bir ihtiyaçtır. Meydana gelen bütün arızalar yetkili serviste orijinal parçalarıyla değiştirilerek giderilmiş olmasına rağmen; aracım tekrar arızalanır mı, yolda kalır mıyım, aracım güvenli mi vb. düşüncelerle aracımı kullanmaktayım. Ayrıca aracımı kullanırken çocuklarımın ve şahsımın can güvenliğinden endişe duymaktayım ve yaşadığım sorunlar nedeniyle aracımdan tamamen soğudum, psikolojim bozuldu. Bu nedenle trafikte sağlıklı ve güvenli seyahat edebilmem için aracımın değiştirilmesini talep ediyorum.

Senan Senan 13.382 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler