15 Kasım 2016

Sınav Eğitim Kurumları Sokak İşgali.

Ankara-Birlik Mah. deki şube sokağımızı işgal etmektedir. Velileriniz okul giriş, çıkış ve toplantı günlerinde gerek park ederek, gerek beklerken araç geçişini engelleyerek sokağı kullanılamaz hale getirmekte, garaj girişlerini tıkamaktadır. Defalarca yapılan tüm uyarılara rağmen "öğretmen" ve de veliler gayet duyarsız ve lakayt davranmaktadır. Ankara-Birlik Mah. deki şubeniz sokağımızı işgal etmektedir. Eğitim sadece bilgi yüklemesi değil, bireylere doğru davranışların ve toplum kurallarının da öğretilmesidir. Bu konuya acil çözüm üreteceğinize inanmak istiyorum. Aksi takdirde belediye, emniyet ve de mahkeme düzeyinde yasal işlem başlatılacaktır.

Prof. Dr. Y** B**.
**@superonline.com.
0533234**.

Yasemin 2.961 Okunma

Cevaplar

  • Yasemin 09 Aralık 2016

    Bu konuda "elinizden geleni" yaptığınızı daha önce de "sözel" olarak ilettiniz. Ama bu sorunu "çözmüyor". Aynı kargaşa devam ediyor. Sorunun çözümü için biz sokak sakinleri olarak "sabır" dışında bir katkımız olabilirse mutlu oluruz. Önerilerinize açığız. Ama sorunu oluşturan velilerinizin eğitimi sizin kurumsal sorumluluğunuzdadır. Aksi takdirde yaşanan tatsızlıklardan tek tek birey olarak velileriniz değil, o velileri sokağa taşıyan kurumunuz sorumludur. Sonuç olarak velisini eğitemeyen bir eğitim kurumu olduğunuzu kabul etmek zorunda kalacaksınız. Budurumda kurumuzun ruhsatının gözden geçirilmesi için hukuki sürecin başlatılması gerekecektir. Saygılarımla bilgilerinize sunarım.

  • Çankaya Sınav Koleji Temsilcisi15 Kasım 2016

    Değerli Komşumuz; öncelikle şikayetiniz hakkında bizim de uzun süredir hassasiyet gösterdiğimizi ve çalışmalar yürüttüğümüzü bilmenizi isteriz. Yaptığımız çalışmaların en başında çözüm üretme, velilerimizi bilgilendirme ve uyarma gelmektedir. Velilerimizi, kiralamış olduğumuz otopark alanını kullanmaları ,öğrencilerini B kapısından bırakıp almaları, A kapısının ise sadece yaya olarak gelindiğinde kullanılabileceği yönünde, gerek SMS yolu ile gerekse güvenliğimizin hatırlatmalarıyla velilerimizi uyarmaktayız. Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 06.09.2016 tarihli dilekçe ile başvurarak, okulumuzun giriş (08:00-09:00) ve çıkış (16:30-17:30) saatlerinde yoğun trafik yaşanmasına bağlı sorunlar nedeniyle Çankaya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden Trafik Polisi görevlendirilmesi hususundaki talebimizi iletmekle beraber,23.09.2016’da Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına “Okul Levhası” talebimizi ayrıca 23.09.2016’da giriş kapısı önlerinin asfaltlarına yatay çizim yapılması konusunda Fen İşleri Daire Başkanlığına dilekçelerimizi iletmiş bulunmaktayız. Bizler de eğitimin müfredattan fazlası olduğuna inanan bir eğitim ailesiyiz ancak takdir edersiniz ki kuralları koymak, onların yüzde yüz uygulanacağı anlamına gelmemektedir. Tekrar tekrar gerekli hatırlatmaları yapacağımıza dair şüpheniz olmasın. Saygılar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön