27 Ocak 2014 #2257912

Sınav Dergisi Dersaneleri Üç Günlük Eğitme 350 TL İstedi

1 hafta önce YGS hazırlanmak için Ankara Sincan Sınav Dershanesi Elit şubesine kayıt yaptırdım. S ınıfta ders işlenememesinden ve konuşulan argo kelimelerden rahatsızlığımı ailemle ve idarecimle paylaştım lakin idarecinin umursamaz bir tavrıyla karşı karşıya kalınca ailem kaydımı sildirmeye karar verdi. elime geçmemiş kaynaklar için benden tamı tamına 350 tl para istediler. Dershanede eğitim adına hiçbir şey yok. Disiplin sıfır.


Kaydımın silinmesini ve 3 gün girmiş olduğumun derslerin ücretini ödemek istiyorum. Almadığım elimde olmayan kaynaklara ücret ödemek istemiyorum. Lütfen sesimi birisi duysun ilçe milli eğitim, tüketici hakları, başbakanlık gerekirse hepsine tek tek başvuracağız.

Ali 2.791 Okunma

Cevaplar

  • Sınav Dergisi Dersaneleri Temsilcisi27 Ocak 2014

    Sayın A.B. 27.01.2014 tarihinde annenizle telefon görüşmesi yapılmış ve kurum yetkilisine yönlendirilmiştir. Kayıt silme işlemleri kayıt alma işlemleri gibi MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda yapılmaktadır. Kayıt silme işlemlerinde ilgili yönetmeliğin 56. maddesine göre kurumlar veliden kayıt ücretinin % 10 oranında kayıt silme bedeli ile kaç saat derse girildi ise toplam ders saati hesaplanarak girdiği toplam ders saat bedelini talep edebilir. Bunun dışında bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca şikayetinizde belirtmiş olduğunuz ücret annenizle yaptığımız görüşmeden de anlaşılacağı üzere doğru değildir. Saygılarımızla. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön