25 Mart 2013 #1705721

Sınav Dergisi Dersaneleri Sınav Dersanesi Yayımlarını Ücretli Satıyor!

Iğdır Sınav Dersahanesine kaynımı peşin fiyata kaydettirdim 1400 tl kayıt ücretinin tamamını kredi kartımdan 10 takside böldürdüm ve 5 taksitini ödedim kaynım ameliyatı için memleketi Konya ya gideceğinden kaydının silinmesini ve geri kalan 700 tl tutarın teslim edilmesini istedim. bana bunu olamayacağını dersanenin her öğrenci için 1000 tl lık kitap dergi aboneliği yaptırdıklarını söylediler.


İşin özü almayacağımız bir hizmetin parasını ödemek istemiyorum. Sınav dersanesi öğrencilerine verdikleri yayınları kitapları para ile temin ediyormuş. Umarım bir sonuca ulaşır.

Faruk 599 Okunma

Cevaplar

  • Sınav Dergisi Dersaneleri Temsilcisi26 Mart 2013

    Sayın FG Kurumlarımızda öğrencilere verilen ücretsiz değildir. Yayınlar sizlerle yapılan görüşmeler sırasında altına imza atılan ücretin içerisindedir. Ancak öğrencinin kaydının silinmesine ilişkin tarafınızca işlem başlatılması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği 56. Madde doğrultusunda hesaplama başlatılır. Bu işlem öğrencinin ayrılmasına ilişkin belirlenen günden önceki toplam ders saatinin bulunarak bir ders saati ile çarpılması ve bunun üzerine kayıt ücreti olan 1400 TL nin % 10 tutarı 140 TL ile birlikte hesaplanarak muhasebeleştirilmesi ile sonuçlandırılır. Yani sizin belirlediğiniz şekliyle 1400 TL ücret. Birinci dönem 700 TL ikinci dönem 700 TL olarak hesap yapılamaz. Yönetmelikler kurumlarımız ve siz değerli velilerimiz için hazırlanmıştır. Durumunuz inceletilmek üzere Iğdır şubemizle temasa geçilmiştir. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön