27 Ocak 2014

Sınav Dergisi Dersaneleri İptal Süreci

Sınav Dershanelerine kardeşimi 20.01.2014 tarihinde kayıt ettirmek amacıyla gittik. Şartları öğreneceğimiz sırada indirim vs gibilerinden uygulamalarla hemen kayıt işlemini gerçekleştirdiler. Düşünelim demeye gerek kalmadan sözleşme yapılmış oldu. Daha sonrasında dün kardeşim ilk derslerine girdi. Fakat memnun kalmadığını hizmet anlayışının ders faktörünün etkisiz olduğunu ve birkaç kişinin dershaneden ayrıldığını duyumunu aldım.

Bu memnuniyetsizlikle bugün dershaneyi iptal etmek için gittik. Ama art niyetle, iptal edemezsiniz gibilerinden tepkiyle karşılaştık. Herhangi sözleşme örneğinin elimde bulunmadığını belirtir. Konuyla ilgili gerekli cevabın dönülmesini bekliyorum.

Mahmut 2.376 Okunma

Cevaplar

  • Sınav Dergisi Dersaneleri Temsilcisi27 Ocak 2014

    Sayın M.T Kayıt işlemi hiçbir zaman oldu bittiye getirilerek yapılamaz. Sizler de bilirsiniz ki kayıt talebi olur, talep doğrultusunda size gerekli açıklamalar yetkililerce yapılır ve sizin isteğiniz doğrultusunda da kayıt işlemi gerçekleştirilir. Şikayetinizdeki anlatımınızı pek gerçekci bulamadık. Üstelik tefeci kavramınız hiç hoş olmamış. Size hiç kimse zorla kayıt yaptıramaz. Kayıt sildirme işlemleride kurallara göre yapılır.Kayıt silme işlemleri kayıt alma işlemleri gibi MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda yapılmaktadır. Kayıt silme işlemlerinde ilgili yönetmeliğin 56. maddesine göre kurumlar veliden kayıt ücretinin % 10 oranında kayıt silme bedeli ile kaç saat derse girildi ise toplam ders saati hesaplanarak girdiği toplam ders saat bedelini talep edebilir. Bunun dışında bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca şikayetinizde belirtmiş olduğunuz sözleşme örneğini ilgili kurumdan talep edebilirsiniz. Şikayetiniz bölge yetkilisine de iletilmiş olup kendileriyle bağlantıya geçebilirsiniz. Saygılarımızla. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön