13 Şubat 2014

Sınav Dergisi Dersaneleri Avcılar Şubesi Kaydı Silmiyor

Avcılar Sınav Dersanesine oğlumu kayıt ettirdim fakat çocuğum bir kaç hafta gitti, sonradan dersaneyi memnun kalmadığı için ayrılmak istediğini söyledi.Ben de 13.02.2014 tarihinde dersaneyle görüştüm fakat bu arada babası işten çıkarıldığı için taksitleri ödemekte zorluk çektiğimi söyledim.

Maddi durumumuz bozuldu. Bana ücret iadesi olmadığını söylediler. Ücretin iadesini ve öğrencinin kaydının silinmesini istiyorum. Aksi takdirde tüketici mahkemesine ve gerekli yerlere şikayette bulunacağım.

Gülsev 2.208 Okunma

Cevaplar

  • Sınav Dergisi Dersaneleri Temsilcisi14 Şubat 2014

    Sayın G.A Dershanelerimize kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği doğrultusunda yapılmakta olup aynı şekilde kayıt silme iş ve işlemleri de aynı yönetmeliğin 56. maddesi doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. İlgili maddeye göre talebiniz dilekçe ile kuruma başvuru yapmak suretiyle işleme alınır. Gerçekleştirilecek işlem sırasıyla; 1- Öğrencinin Sizin dilekçenizin resmi işleme alındığı tarihe kadarki girdiği toplam ders saatlerinin tespiti 2- Tespit edilen bu saatin bir ders saati ücreti ile çarpılması ile elde edilen hak edilmiş olan ücret 3- Kendi isteğiniz ile ayrılma talebinizden dolayı kayıt bedelinizin %10 cezai bedelinin tespiti 4- Tümünün toplanması sonrası sizden istenecek miktar. (ÖÖKY Madde 56) Eğer bir ödeme yapıldıysa bunun üzerinden alacak-verecek hesaplaması gerçekleştirilir. Şikayetinizde belirttiğiniz tüketici mahkemesine ve gerekli yerlere şikayet etme en doğal hakkınız olup konuya ilişkin kurumumuzla bilgi paylaşılacaktır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön