01 Ağustos 2016

Simetri Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Başarısız Diş Çekimi ve Hastaya Saygısızlık.

Kızımla birlikte tedavi amaçlı kliniğe gittik bizi muayene edip tedavi programı çıkardılar kızıma bir hafta sonrasına randevu verildi beni iki dişle ilgili çekime aldılar bir saatten fazla zamanda inanılmaz zor bir çekim oldu ertesi sabah tanınmaz halde idim ve ağrım bir ay sürdü ısrarlarım karşısında tomografi çektirmeye gönderdi çene cerrahi sonra bana bir şey olmadığı tomografinin iyi olduğu söylendi ağrılar yine geçmedi telefon açtım şikayetimi ilettim çağırdılar gittiğim zaman içeride ki personelle yüksek sesle konuştuğum için hem personel bayan hem de doktorun aynı anda birlikte kırıcı davranışlarına maruz kaldım bana tedavinizi üniversite hastanesinde yaptırın dendi kızım içinde öylesi uygunmuş neyse çaresiz g**** hastanesine gittim tomografide çekim yerlerinde kemik parçaları olduğu ve ağrının bu yüzden geçmediği söylendi oysa Simetri'de bana bir şeyin yok dendi operasyon bekliyor.

Sevgi 777 Okunma

Cevaplar

  • Sevgi 08 Ağustos 2016

    Simetri diş kliniğinin yukarıda verdiği cevapta anlattıklarının benimle bir ilgisi yoktur. Tomografi çekildikten sonra doktorla hiç karşılaşmadım. Danışmada oturan bayan tomografide bir şey yok gelip filmlerinizi alabilirsiniz diye aradı. Şu an hala elimde olan filmleri başka bir doktora gösterdiğimde çenemde çekimler sırasında kemik parçaları kaldığını ve operasyonla alınması gerektiğini söyledi. Kendilerini istedikleri gibi savunsunlar, önemli olan hastanın ne bildiği. Tabi ki buraya yanlış yaptıklarını yazmayacaklar. Zaten doktordan daha çok personelle muhatap oluyorsunuz. O da ayrıca ilginç bir durum. Ağrı ve şişlik gibi durumlar olduğu zaman bile telefona bakan personel akıl veriyor.

  • Simetri Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Temsilcisi02 Ağustos 2016

    Hastamız kliniğimize tedavileri için başvurmuştur ve cerrahi bir gereklilik olduğundan Çene cerrahı uzmanımız tarafından değerlendirilip bir tedavi planı çıkarılmıştır. Hastanın şikayeti burnun yanından yukarı doğru yayılan bir ağrı idi. Cerrahımızın değerlendirmesi sonucu o bölgede bulunan 7-8 mm uzunluğunda önceden kalmış köpek dişi kökünün cerrahi bir şekilde çıkarılması ve arka bölgede lezyonlu bir büyük azı dişinin çekilmesi planlanmıştır ve bunlar herhangi bir parça kalmayacak şekilde çıkarılmıştır. Hastaya bu işlem sırasında bun dişlerin çekilmesi gerektiği fakat bu ağrının esas kaynağının bu olmama ihtimali de söz edilmiştir. Ayrıca hastanın müdahale edilen bölgeler dışındaki yerlerde 1-2 mm.lik kökleri mevcuttur fakat bunların çevresinde herhangi bir lezyon veya kistik bir durum olmadığından ve çevresini de sağlıklı bir kemik örtmüş olduğu için hastaya zararı olmadığından bırakılmıştır. 3 boyutlu tomografide de görülen kökler bu bahsedilen köklerdir. Bu tip durumlarda yapılacak tedavi protokolü izlemiş olduğumuz protokoldür. Çünkü hekimlik etiğinde önce hastaya zarar vermemek ön plandadır ve herhangi bir lezyonu olmayan bir kök parçasının büyük bir travma ile çekilmesi hekimimiz tarafından çok etik bulunmamıştır. Özel klinikler müdahale ettiği her diş üzerinden hastadan bir ücret talep etmektedir, yani aslında bu köklerin çekimi özel kliniğe daha fazla para kazandıracak bir durum oluşturmaktadır ve bu bağlamda bunun alınmasının çok gerekli olmadığı kararının altında kesinlikle kötü niyetli veya hastanın dezavantajına bir şey olamaz. Çekimler sonrasında hastamız kliniği negatif bir tutumla aramış ve telefonda hak etmediğimiz bir konuşmaya maruz kalmamıza sebep olmuştur. Daha sonra kliniğimize geldiğinde ise doktorumuzla girdiği diyalog asistanımızla yaptığı telefon konuşmasından dolayı asistanımızdan özür dilemiştir. Tedavisinin bundan sonraki süreciyle ilgili bilgi verilip yeni randevu oluşturmak üzere karşılıklı iyi niyetli tutumlarla kliniğimizden ayrılıp çekim yaraları iyileştikten sonra proteze başlamak üzere vedalaşıldı. Bahsi geçen kızının özel sağlık durumlarından dolayı, kliniğimiz şartlarında tedavisi mümkün olmadığından üniversite hastanesine yönlendirilmiştir. Klinik olarak esas hedefimiz, para kazanıp her türlü tedaviyi yapmak değil, onların sağlığına kavuşması için en doğru süreç ne ise ona yönlendirmektir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön