Silverline Kusurlu Ürün Satıyorlar

Akif Akif4 hafta önce

Yalova/Çiftlikköy de ikamet etmekteyim. 10.07.2020 tarihinde satın aldığım BO6241BO1 model Silverline fırınımı 22.07.2020 tarihinde montajını servis yaptı. Fırını 1 ay (toplamda 4-5 kez fırın kullanılmıştır) kullandım. Fırınım arıza verdi. Saat kısmının olduğu ekranın enerjisi gidip geliyor. Servisi çağırdık. Servis geçte olsa (1 hafta sonra) geldi. Elektronik saat kısmının değişmesi gerektiği söylendi. Bu parçanın gelmesi in de 1 hafta bekledik. Parça değişti fakat arıza devam ediyordu. Servis, önce merkezle bir görüşelim size haber ederiz dediler. Bunun içinde yaklaşık 1 haftadır bekliyorum ve 29.09.2020 tarihinde dayanamadım telefon açtım. Ürününüzü alıp tamir yapalım dediler. Ben de bu ürün "ayıplı maldır" dedim. Ama servisten ürünü değiştiremeyeceklerini söylediler ve 30.09.2020 tarihinde ürünümü servis alıp götürdü. 4077 sayılı Kanun'un 4. Maddesi gereği Silverline marka fırınım ayıplı üründür. Bundan sonraki işlemde ilk önce ayıplı ürün satıldığı için Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Daha sonra Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağımı bildirmek isterim. Bu markanın bana yaptıklarını da sosyal medyaya duyuracağım.

  • - Görüntüleme
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Akif 3 hafta önce

01.10.2020 tarihinde Silverline merkez beni arayarak bozulan BO6241B01 model fırınım yerine BO6504BO1 model fırın verebileceklerini söylediler. Bu değiştirecekleri fırının piyasa değeri 1775 TL iken benim bozulan fırınımın piyasa değeri 7800 TL. Bu iki fırının aynı özelliklerde olmadığını ve maddi kaybımın olacağını ilettiğimde telefondaki kişi o zaman fırınınız yapılır bekleyin diyor. Firma yetkilisi ayıplı ürününün ayıpsız misli ile değiştirilmesini kabul etmemekle birlikte müşterisini ekonomik kayba uğratmaya çalışıyor. İşin peşini bırakmayacağımı ve bütün yasal haklarımı kullanacağımı kendilerine bildirdim.

Silverline Logo Silverline 4 hafta önce

Şikayetinizle ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. İlginize teşekkür eder, Sağlıklı mutlu günler dileriz. SİLVERLİNE AŞ. MÜŞTERİ HİZMETLERİ 444 4 758 servis.silverline.com.tr

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler