11 Şubat 2014

Sigortam.net'in Hatasından Dolayı Fazla Para Ödedim.

23/01 tarihinde yeni aldığım arabanın kasko ve trafik sigortasını yine sigortam netten yaptırdım. Müşteri temsilcisi trafik sigortasına arabanın şasi numarasını hatalı yazmış. Hatayı arabayı satın aldığım galeri fark etti. Düzeltilmeden arabanın satış işlemlerini yapamayız dediler. Sigortam.net 'e döndüm. Düzeltilemeyeceğini ikinci kez sigorta yapıp bedelini kredi kartımdan alacaklarını ama daha sonra fazla alınan tutarın tarafıma iade edileceğini söylediler. Bende kabul ettim.
18 gündür hemen hemen her gün arıyorum hiç bir şekilde ilgilenmiyorlar. Size döneceğiz diyorlar 18 gündür dönen yok. Bu kadar sorumsuz bir kurum görmedim.Ben mecbur muyum onların hatasından dolayı fazla para ödemeye.

Safiye 785 Okunma

Cevaplar

  • Sigortam.net Temsilcisi18 Şubat 2014

    Müşterimiz Sayın Safiye T. tarafından yapılan şikayet hakkında; Müşterimizin şikayeti incelenmiş olup, konu ile ilgili açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır: Müşterimizin trafik poliçesi oluşturulurken kendisinin göndermiş olduğu proforma faturasındaki bilgiler kullanılmıştır. Bu esnada müşteri temsilcimiz tarafından şase numarası yanlış yazılmıştır. Araç sıfır olduğu ve ruhsatı henüz çıkmadıgı için şase zeyili yapılamamıştır. Şase numarası yanlış yazıldığı için de aracı almış olduğu galeri ruhsatı çıkartıp müşterimize aracını teslim edememiştir. Bu sebeple müşterimize zeyl yapılamadığı için trafik poliçesi kesilmiştir. Ruhsat çıktıktan sonra ilk yapılan trafik poliçesinin şase zeyili yapılıp, mükerrerlikten yeni yapılan poliçenin iptali sağlanmıştır ve iadesi yapılmıştır. Ancak şase zeyili işleminde ilgili sigorta şirketinin sistemlerinde sıkıntı olduğu için beklenmiştir ve bu süre zarfında konu takip edilmiştir fakat müşterimize bilgi verilmemiştir. Müşterimizle iletişime geçilmiştir ve kendisine sürecin takibinin yapıldığı konusunda bilgi verilmiştir. Uzayan süreç ve kendisinin zamanında bilgilendirilmemiş olması sebiyle özür dilenmiştir. İade işlemi gerçekleştirilmiştir ve bu şekilde bir problemle bir daha karşılaşılmaması adına gerekli önlemler alınmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, SİGORTAM.NET SİGORTA ve REASÜRANS BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş.

  • Sigortam.net Temsilcisi12 Şubat 2014

    Müşterimiz Sayın Safiye T. tarafından yapılan şikayet hakkında; Müşterimizin şikayeti incelenmiş olup, müşteri hizmetleri birimimiz konuyu takip etmektedir. En kısa zamanda müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, SİGORTAM.NET SİGORTA ve REASÜRANS BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş. Şirketimiz ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.sigortam.net internet sitemizde yer alan “İletişim” sayfasından, [email protected] adresine e-posta göndererek veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön