25 Mart 2013

Sigortam.net İkame Araç Vermiyor!

Sigortam.net firmasına ocak ayında kasko sigortasını yaptırdım. Malesef üç gün önce bir kaza yaptım. Acentem olarak ta sigortam.net'i aradım. Sonra aracım servise gitti, eksper geldi bende ikame araç istedim. fakat bana ikame araç verilemeyeceği söylendi. sebebi sigorta şirketinin kullandığı aracımı ''kamyonet ticari'' olarak göstermesi.

Meğer benim aracımı ''kamyonet hususi'' olarak doldurması gerekiyormuş bu bilginin ruhsatımda açıkça yazmasına rağmen. ben bunları başka acenteden ve servisten aldığım bilgi sayesinde öğrendim. sigortam.net hiç bir Caddy araca ikame araç verilmediği söylendi. Sigortam .net firması önce hatasını kabul etmeli ve hakkım olan ikame aracı bana derhal vermelidir.

Ömer 580 Okunma

Cevaplar

  • Sigortam.net Temsilcisi01 Nisan 2013

    Müşterimiz Sayın Ömer T. tarafından yapılan şikayet hakkında; Müşterimizin şikayeti incelenmiş olup, konu ile ilgili açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır: Müşterimiz hasarı sonucu ikame araç teminatından, ruhsatında yük nakli-hususi yazdığı için yararlanamamıştır. Poliçe tanzim edilirken ticari araç şeklinde düzenlenmiştir fakat poliçenin yapılmış olduğu sigorta şirketi bu tür araçlara ikame araç teminatı vermemektedir. Müşterimizin poliçesi yanlış düzenlendiği için değil ruhsatında yüklü nakli-hususi yazdığı için kendisine ikame araç temin edilememiştir. Poliçenin düzenlendiği sigorta şirketi de daha sonra yaptığı tespitler sonucu ikame araç verilemeyeceğini doğrulamıştır. Sigortalımızla konu hakkında görüşme yaparak, gerekli açıklamalar yapılmıştır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, SİGORTAM.NET SİGORTA ve REASÜRANS BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş.

  • Ömer25 Mart 2013

    sigortam. net yaptığı hatayı kabul etmiyor ve bu kadar yalan söylenmez müşteriye. önce caddy araçlara ikame araç verilmiyor dendi, sonra kamyonet olduğu içinmiş dendi, sonra yük nakli hususi imiş deni. alianz.com.tr ye girdim ve şu ibareye rastladım. "ruhsatında hususi yazan ve 1+4 olan araçlar ikame araç alabilir."deniyor. sonuç bu firmadan firma olmaz müşteriye yalan söyleyen mağdur eden bu firmayı kınıyorum.

  • Sigortam.net Temsilcisi25 Mart 2013

    Müşterimiz Sayın Ömer T. tarafından yapılan şikayet hakkında; Müşterimizin şikayeti incelenmiş olup, müşteri hizmetleri birimimiz konuyu takip etmektedir. En kısa zamanda müşterimize bilgilendirme yapılacaktır. Konuyu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, SİGORTAM.NET SİGORTA ve REASÜRANS BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş. Şirketimiz ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.sigortam.net internet sitemizde yer alan “İletişim” sayfasından, [email protected] adresine e-posta göndererek veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön