Sigortam.net Sebepsiz Yere Kaskom İptal Edildi!

Serkan T. |

Poliçemi yenilemek amacı ile Sigortam.net müşteri temsilcim iletişime geçti fakat kayıtlarına baktığında, kaskomun nisan ayında iptal edilmiş olduğunu gördü. Sebep olarak aylık tahsilatın yapılamamış olabileceğini söyledi. Eski ekstrelerime baktığımda, kredi limiti uygun olduğu halde şubat tahsilatının yapılmadığını gördüm. Fakat 20 Mart'ta üst üste gelen iki mesajda, önce şubat tahsilatının yapılmadığı, sonra da tahsilatın yapıldığı yazıyordu. Gerçekten de 20 Mart'ta ödeme görülüyor. Buna rağmen sonraki aylarda limit müsait olduğu halde çekim yapılmamış, bu durum bana bildirilmemiş ve şu anda hasarsızlık indirimine mal olmuştur. 27 Kasım'da normal duruma göre kaskomun yenilenmesi gerekiyor.

Etiketler :

Sigorta İşlemleri Sözleşme - Poliçe İptal

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serkan T.
  14 Aralık
  14:04

  Sigortam.net süreç boyunca suçu sigorta firmasına atmak dışında hiçbir şey yapmadı. Aracı firma olduğu halde, kredi kartı bilgilerimi kendilerine verdiğim ve ödemeyi onlara yaptığım halde sorumluluk almadılar. Neyse ki Axa Sigorta çok sorumlu bir davranış göstererek problemimle ilgilendi ve istediğim şekilde sonuçlanmasını sağladı. Bu süreçte Sigortam.net, sigorta firmasının kendilerine gönderdiği belgeleri dahi bana iletmedi. Kaskosuz kalmamak için başka bir yerden kasko yaptırdığımı söyledikten sonra da şikayetimle ilgili bile aramadılar. Problem oluştuğunda Sigortam.net sorumluluk almıyor. Bu durumda araya aracı sokmanın, Sigortam.net ile çalışmanın bir anlamı yok.

 • 11 Aralık
  17:44

  Müşterimiz Sayın Serkan T. tarafından yapılan şikayet hakkında;

  Müşterimizin şikayeti incelenmiş olup, konu ile ilgili açıklamalarımız aşağıda yer almaktadır:

  Müşterimizin poliçesi, prim ödemeleri ile ilgili problemden dolayı sigorta şirketi tarafından yazılı bilgilendirme yapılarak iptal edilmiştir. Poliçenin tekrar yürürlüğü alınması adına sigorta şirketi ile görüşülmüştür. Sigorta şirketi poliçenin tekrar yürürlüğü alınabilmesi için çıkan prim tutarının ödenmesi gerektiğini iletmiştir. Müşterimize ulaşılarak konu hakkında gerekli bilgilendirme tarafımızdan yapılmıştır.

  Konuyu bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla,

  SİGORTAM.NET SİGORTA ve REASÜRANS
  BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş.

 • Serkan T.
  18 Kasım
  11:42

  Kaskom normalde 27'sinde dolacağı için, bu şikayet olumlu şekilde çözülse bile, 27'sinden sonra çözülürse yine hasarsızlık indirimimi kaybedeceğim. Eğer sorun çözülmeden kasko yaptırırsam, yine hasarsızlık indirimi alamıyorum. Bu yüzden konunun acil bir şekilde çözülmesini rica ediyorum.

 • 16 Kasım
  16:36

  Müşterimiz Sayın Serkan T. tarafından yapılan şikayet hakkında;

  Müşterimizin şikayeti incelenmeye alınmış olup, müşteri hizmetleri birimimiz konuyu takip etmektedir. En kısa zamanda müşterimize bilgilendirme yapılacaktır.

  Konuyu bilgilerinize sunarız.
  Saygılarımızla,

  SİGORTAM.NET
  SİGORTA ve REASÜRANS BROKERLİK HİZMETLERİ A.Ş.
  Şirketimiz ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet ve önerilerinizi www.sigortam.net internet sitemizde yer alan “İletişim” sayfasından, sigortam@sigortam.net adresine e-posta göndererek veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız’ı arayarak iletebilirsiniz.